Władysław Kozakiewicz zamieszka po sąsiedzku?

Wszystko wskazuje na to, że nowym mieszkańcem gminy Lubin będzie Władysław Kozakiewicz, polski lekkoatleta, tyczkarz i wieloboista, pamiętany z powodu gestu, który po udanym skoku wykonał w kierunku gwiżdżących kibiców sowieckich.

Sportowiec, który od wielu lat mieszka w Niemczech, postanowił powrócić do kraju. – Gdy zobaczyłem te piękne pola i łąki, to dosłownie dech mi zaparło. Wyjątkowe wrażenie zrobili na mnie także ludzie tu mieszkający, są ciepli i serdeczni. No i na grzyby blisko – śmieje się Władysław Kozakiewicz.

Sportowiec szuka obecnie działki pod budowę domu. Spotkał się także z szefem gminnego samorządu Tadeuszem Kielanem, deklarując wsparcie inicjatyw sportowych w gminie Lubin.

– Jestem do dyspozycji. Każde działania zmierzające do rozwijania sportu wesprę swoją osobą z wielką radością – deklaruje lekkoatleta.

Władysław Kozakiewicz na swoich pierwszych igrzyskach w 1976 r. w Montrealu, skacząc z kontuzją stopy, zajął w konkursie 11. miejsce. W 1980 zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce w Moskwie z wynikiem 5,78 m, jednocześnie ustanawiając nowy rekord świata. Pamiętany z powodu gestu, który dwukrotnie wykonał w stronę gwiżdżących kibiców sowieckich (tzw. gest Kozakiewicza).

W 1980 dwukrotnie ustanawiał rekordy świata: wynikami: 5,72 i 5,78 m. Inne osiągnięcia to: Halowe Mistrzostwo Europy (1977, 1979), wicemistrzostwo Europy na otwartym stadionie (1974) i dwa brązowe medale w hali (1975, 1982). W czasie swojej kariery ośmiokrotnie poprawiał rekord Polski, windując go od 5,32 m w roku 1973 do 5,78 m w roku 1980. Był też dziesięciokrotnym mistrzem kraju.

inf. MG/ug.lubin.pl

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Władysław Kozakiewicz zamieszka po sąsiedzku?"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
FAN
Gość
FAN
9 miesięcy 19 godzin temu

Żeby te piękne pola i łąki nie przyciągnęły zaraz ludzi z bieszczad i mazur bo się nie pmieścimy.

jaaa
Gość
jaaa
8 miesięcy 27 dni temu

Dokladnie :). A u nas te lasy są ograszane i wycinane,łąki już dawno sprzedane pod budowe domkow dla „elit”, kazdy skrawek zieleni oddawany lekka reka deweloperom na kolejny blok „od czapy” pod samym balkonem innych mieszkancow. Chyba tego pan Kozakiewicz nie zauwazyl jeszcze :/

norbi
Gość
norbi
9 miesięcy 2 dni temu

Jaka islamizacja
Po prostu emerytura niemiecka a życie w Polsce .Żadnej ideologii

Mek
Gość
Mek
9 miesięcy 2 dni temu

Miał dość tej dziczy w Niemczech , dajcie spokój też bym uciekała

zwierzak
Gość
zwierzak
9 miesięcy 3 dni temu

No nie wierze normalnie,jak mozna się przeprowadzić w takie miejsce dobrowolnie Facet na starość zwariował,ten region Polski to po prostu tragedia,chyba że mu niezla kasę płacą

mela
Gość
mela
9 miesięcy 3 dni temu

Serio? W gminie Lubin?? Co z tego, ze piekne laki I pola, ale jakie zanieczyszczenie srodowiska I promieniowanie… mysle, ze cala sprawa ma drugie dno…

piotr
Gość
piotr
9 miesięcy 3 dni temu

Fajnie, znany sportowiec w gminie Lubin. Cieszę się, że Pan Kozakiewicz wybrał ten region.

Januszek
Gość
Januszek
9 miesięcy 3 dni temu

Kolejny ucieka przed islamizacją zachodu.

Stalowy Bronek
Gość
Stalowy Bronek
9 miesięcy 3 dni temu

Uwierz mi ze Polskę też czeka islamizacja. Już niedługo napewno ktoś gdzieś wybuchnie. Polski to nie ominie . A Wladziowi się dziwię. Tyle pięknych miejsc w Polsce a on wybiera okolice Lubina .

wpDiscuz