Wkrótce rocznica Zbrodni Lubińskiej. Sprawdź, co się będzie działo

Dla Lubina to ważna rocznica. 31 sierpnia lubinianie uczczą 35. rocznicę Zbrodni Lubińskiej. W tym roku obchody będą miały szczególnie podniosły charakter. Do miasta przyjedzie prezydent Andrzej Duda. Ale oprócz oficjalnej części zaplanowano też sporo innych wydarzeń, już mniej oficjalnych: między innymi koncerty, a na zakończenie dnia widowisko laserowe.

– Bądźcie tu wszyscy, tak jak byli wasi rodzice 35 lat temu – zachęca prezydent Lubina Robert Raczyński w filmie promującym to, co będzie się działo w mieście ostatniego dnia sierpnia, który niedawno pojawił się w Internecie.

A działo się będzie rzeczywiście dużo. Tak jak 10 lat temu, w 25. rocznicę Zbrodni Lubińskiej, w obchodach weźmie udział prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, który objął je honorowym patronatem. W 2007 roku do Lubina przyjechał Lech Kaczyński, dziś będzie to Andrzej Duda.

Oficjalna część rozpocznie się mszą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Później odbędą się uroczystości pod pomnikiem Solidarności, na Wzgórzu Zamkowym. Szczegóły tej części obchodów podamy wkrótce.

W tym roku obchody Zbrodni Lubińskiej to także koncerty. Najpierw pod halą widowiskowo-sportową odbędzie się festyn rodzinny. Od godziny 15.30 wystąpią tu: lokalni artyści, a także finaliści „The voice of Poland”, czyli Asteya Dec i Kuba Foltak, oraz Agata Wyszyńska, zwyciężczyni programu „Szansa na sukces”. Będzie można też posłuchać i zobaczyć grupę Arka Noego. Zaplanowano również wiele atrakcji dla dzieci. Będą między innymi konkursy, zabawy, bezpłatne dmuchańce i eurobungee.

Wieczorem zaś, od godziny 20 koncerty dla starszej widowni. W hali zagrają: Krzysztof i Piotr Cugowscy, Kasia Kowalska, Anna Karwan oraz Orkiestra Dziubek Band. Wstęp na koncert jest bezpłatny, podobnie zresztą jak na wszystkie wydarzenia związane z rocznicą.

Obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej zakończą się około godziny 22.30 widowiskiem laserowym.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Wkrótce rocznica Zbrodni Lubińskiej. Sprawdź, co się będzie działo"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Mariusz
Gość
Mariusz
11 miesięcy 7 dni temu

Kiedy giną niewinni ludzie w wyniku bezprawnego i nieuzasadnionego użycia brutalnej przemocy, to zawsze jest zbrodnia.
Giną przypadkowi, niewinni ludzie.
Wstydziłbyś się tak szargać pamięć o tamtej zbrodni reżimu komunistycznego. Celem tej przestępczej operacji był zastraszenie ludzi, nie tylko tych z Lubina.
Żeby nie odważyli się protestować.
Ale twój płytki rozum nie ogarnia sens tych wydarzeń.
I dlatego ta chęć poniżania ofiar i zniechęcenia dzisiejszej młodzieży do aktywności społecznej.

Sergiusz
Gość
Sergiusz
11 miesięcy 8 dni temu
W kopalni Bytom jak i na Wybrzeżu, zginęło kilkadziesiąt osób a tysiące zostało rannych . I to nazywa się dzisiaj ” …..wypadki grudniowe na Wybrzeżu ” lub…. „pacyfikacją Wujka” . To tak, gwoli porównania w nazwie. Mnie nie chodzi o pomniejszenie znaczenia danego faktu w Lubinie . Każde zabójstwo człowieka jest w sobie samym, zbrodnią dokonanym na nim. Mnie chodzi o sam fakt wykorzystania ludzkiej tragedii do tworzenia MITU , potrzebnego do pewnych celów. Stworzenie fałszywych faktów na kanwie zbrodni w Lubinie. Pewną śmierć wykorzystano, przedstawiając ją w innych okolicznościach. Osoby , które wyszły z Pijalni Piwa na zewnątrz i… Czytaj więcej »
Sergiusz
Gość
Sergiusz
11 miesięcy 9 dni temu
Prawdziwa ZBRODNIA w Lubinie , to ZBRODNIA dokonana przez armię zdradziecką w LUBEN w dniach 7-14 luty 1945 roku . Zginęło wtedy ponad 800 rdzennych mieszkańców LUBEN oraz wielu robotników przymusowych. Dzisiejsze obchody rocznicy wypadków lubińskich , to nic innego, jak lansowanie swego wizerunku przez obecnych kacyków będących na usługach żydowskiego tworu , jakim jest obecna solidarność. Czyli piękne słowo , wykorzystane przez żydowsko – chazarską dzicz do otumanienia gawiedzi w celu pomocy im w przejęciu władzy w Polsce. I to tylko dzięki naiwności ludu , ten żydowski Majstersztyk udał im się w 120-tu procentach. W Lubinie podczas zamieszek w… Czytaj więcej »
Kazik
Gość
Kazik
11 miesięcy 10 dni temu

UB SB PO WSI to jedna wielka mafia wszystkich bandziorow do wiezienia wyslac !!!
Czesc i Chwala Kaczynskiemu !!
Tak na marginesie tydzien temu urodzil mi sie syn i dostal imie Jaroslaw 🙂

OIOM
Gość
OIOM
11 miesięcy 10 dni temu

O Arka Noego będzie jak fajnie !!!

Rocky
Gość
Rocky
11 miesięcy 10 dni temu

Łza się kreci w oku [ ze szczęścia] jak od 2 lat Polska podnosi się z kolan i robi to z wielkimi sukcesami.Mamy też Prezydenta za którego nie musimy się wstydzić i dla którego Polska i wydarzenia wagi państwowej są ważniejsze niż jacyś tam kumple czy żyrandol.Lubin ma duży udział w dobrobycie kraju jak i w jego historii i o tym trzeba pamiętać i przypominać To dobry czas i ten moment – trzeba to dobrze wykorzystać.

Luzak
Gość
Luzak
11 miesięcy 10 dni temu

Od dwóch lat rządzi Polską zapiekły w gniewie, niewyrośnięty poseł. A w okół niego banda pisiewiczów.

moon
Gość
moon
11 miesięcy 10 dni temu

Jakiej qwa wolności ? Teraz dopiero poczujemy czym jest jej brak..

Joanna
Gość
Joanna
11 miesięcy 10 dni temu

Kiedyś zbrodnia, ginęli ludzie, był strach i panika!!! A teraz zabawa alkohol i kocerty??? WTF

wpDiscuz