Wkrótce rekrutacja do lubińskich przedszkoli z jedną zmianą

W tym roku nieco zmienią się zasady zapisu dzieci do lubińskich przedszkoli. Tak jak w innych miastach – na przykład Wrocławiu czy Legnicy – podczas rekrutacji potrzebna będzie kopia pierwszej strony PIT-u mamy lub taty, która zastąpi zaświadczenie o miejscu zamieszkania. Rekrutacja ruszy już 5 marca.

Fot. Pixabay

W Lubinie jest 13 przedszkoli publicznych, w których uczy się 2,3 tys. maluchów. Co roku część z nich, około 600, kończy naukę i idzie dalej, do szkoły, a na ich miejsce przyjmowane są nowe dzieci. Od ubiegłego roku samorządy muszą zagwarantować miejsce w przedszkolach nie tylko 4-, 5- i 6-latkom, ale również wszystkim chętnym 3-latkom.

W tym roku rekrutacja będzie przebiegać podobnie jak w ubiegłym, kryteria również są podobne, nastąpiła tylko jedna zmiana – zamiast oświadczenia o miejscu zamieszkania, rodzice, którzy chcą uzyskać dodatkowe punkty za to, że są lubinianami, muszą przedstawić kopię pierwszej strony swojego oświadczenia podatkowego za rok 2017. Miejsce zamieszkania jest bowiem jednym z trzech kryteriów dodatkowych, branych pod uwagę podczas zapisów.

– W pierwszej kolejności musimy zagwarantować miejsca w przedszkolach dla dzieci mieszkańców Lubina. Na pozostałe wolne miejsca przyjmiemy także osoby mieszkające poza naszym miastem – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Przedszkola prawie w całości finansowane są przez gminy, więc w części z pieniędzy osób, które mieszkają w Lubinie i tu płacą swoje podatki – przyznaje.

Dodatkowe punkty podczas rekrutacji można również dostać, gdy oboje lub jedno z rodziców pracuje, studiuje albo się uczy, a także gdy rodzeństwo malucha ubiegającego się o miejsce już uczęszcza do jakiegoś miejskiego przedszkola.

Podczas przyjęć do lubińskich przedszkoli obowiązują też kryteria ustawowe, czyli liczą się między innymi wielodzietność rodziny, niepełnosprawność kandydata, rodzica albo rodzeństwa, samotne wychowywanie dziecka czy objęcie pieczą zastępczą.

Rekrutacja na rok 2018/2019 w Lubinie ruszy już 5 marca i potrwa do 28. Tak jak w poprzednich latach miasto uruchomi specjalną stronę internetową, na której rodzice znajdą wniosek do wypełnienia. Uzupełniony dokument wraz z załącznikami trzeba będzie złożyć do przedszkola pierwszego wyboru, choć – jak zwykle – można będzie aplikować maksymalnie do trzech placówek.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
stan
stan
11 miesięcy 3 dni temu

A moj Jasiu na pewno sie dostanie ,bo zna 2 języki , umie stac na rękach i jeszcze w dodatku potrafi powiedzieć nie sepleniąc :” Włodarze miasta Lubina”

AUTSAJDER
AUTSAJDER
11 miesięcy 4 dni temu

Cyt: Przedszkola prawie w całości finansowane są przez gminy, więc w części z pieniędzy osób, które mieszkają w Lubinie i tu płacą swoje podatki – przyznaje. koniec cytatu…. gość jak zwykle frazesy opowiada, A po mojemu jest tak: jeżeli dziecko uczęszcza do przedszkola w Lubinie, to gmina w której jest zameldowany krasnal odprowadza pieniążki do Lubina i mieszkańcy do niego nie dokładają! Mamiński staraj się! Tylko nie tak jak z miejscami parkingowymi dla inwalidów, bo jak wiemy nie wszystkie zostały pomalowane w myśl prawa… a termin minął w czerwcu 2017 roku.

GAJOWY MARUCHA
GAJOWY MARUCHA
11 miesięcy 4 dni temu

Dlaczego dzieci z przedszkola nr 14 nie chodzą na spacery tylko są wyprowadzane na plac przy przedszkolu a tam ganiają jak to dzieci, po takiej „zabawie” wracają upocone i siedzą w mokrej bieliźnie do powrotu do domu. Brak wyobraźni? Lenistwo? Czy głupota? Czym kieruje się dyrekcja stosując takie metody?

Gosc
Gosc
11 miesięcy 4 dni temu
Apel do włodarzy! Nie wystarczy jedynie stosowac kryterium miejsce zamieszkania Lubin, należy przestrzegać, równiez kto na jakim osiedlu i ulicy mieszka. Potem dzieci z Przylesia chodzą do przedszkola na Ustroniu, a bo tam drugie dziecko chodzi do szkoły, bo babcia tam mieszka. I tak dowoza. A później okazuje się, że dla dzieci z Ustronia nie ma miejsca i trzeba dowozic je gdzieś na inne osiedle. Przecież nie kazda mama ma auto. Rodzice z Ustronia mają problem największy. Ostatnio zabrakło miejsca dla dzieci w przedszkołach. Pani z urzędu miasta powiedziala, że jej przykro. Wiec nie zagwarantowaliscie miejsca wszystkim dzieciom! A tak… Czytaj więcej »
Rocky
Rocky
11 miesięcy 4 dni temu

Pomieszczenia przedszkolne są wylęgarnią smrodu zarazek bakterii i innego badziewia jak w kopalni-piekiełku tylko zawału brakuje,,,może jakiś serial nagrać,,

Luzak
Luzak
11 miesięcy 4 dni temu

To co wyprawiają „madki-kierowcy” na ul. Cedyńskiej przed żłobkiem, w okolicy godziny 15. woła o pomstę do nieba…

wpDiscuz