Wielki sukces szermierzy MDK Olimp Lubin

311

Podwójne Wicemistrzostwo Polski Młodzików w szpadzie dla UKS MDK Olimp Lubin! W trzech miastach w Polsce odbyły się szermiercze Mistrzostwa Polski młodzików. Floreciści rywalizowali we Wrocławiu, szabliści w Olsztynie, a szpadziści w Częstochowie.

Drużyna Wicemistrzów Polski Młodzików w szpadzie! UKS MDK Olimp Lubin – Bartosz Kitliński, Olaf Jakubowski, Marcel Łuszczek, Kacper Łucki. Trener – Oleg Bugajenko

W zawodach indywidualnych Bartosz Kitliński z klubu UKS MDK Olimp Lubin został wicemistrzem Polski Młodzików w szpadzie. To ogromny sukces zarówno zawodnika jak i trenera klubu – OlegaBugajenko.

Pozostali zawodnicy również nie zawiedli – Olaf Jakubowski 11. miejsce, Marcel Łuszczek, 12. miejsce, Kacper Łucki 25. miejsce i Hubert Klughardt 35. miejsce. Łącznie Startowało 102 zawodników. W rywalizacji indywidualnej dziewcząt – Gloria Klughardt zajęła 9. miejsce, Oliwia Jajko 30. miejsce. W rywalizacji startowało 111 zawodniczek.

Dzięki wysokim lokatom osiągniętym w kategorii indywidualnej – drugiego dnia Mistrzostw Polski – drużyna UKS MDK Olimp Lubin (w składzie: Bartosz Kitliński, Olaf Jakubowski, Marcel Łuszczek, Kacper Łucki) – rozpoczęła rywalizację z bardzo dobrym rozstawieniem, bo z dwójką.

Do zawodów zgłosiło się 19 drużyn. W pierwszej walce o 1/8 pokonali UKS Start Opole 36:19, następnie o 1/4 pokonali UKS I Trójka Radlin 36:18. W ważnej walce o finał pokonali RMKS I Rybnik 36:29. W wielkim finale drużyna UKS MDK Olimp Lubin musiała uznać wyższość świetnie dysponowanej w tym dniu drużyny MKS Gryf Mielec 17:36. Drugi dzień i drugi tytuł wicemistrzowski.