Wielkanoc 2018 na dolnośląskich drogach

0

Trwa akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”, którą policja realizuje na drogach w całym regionie. Jeśli więc wsiadamy za kółko, jadąc do rodziny, aż do poniedziałkowego wieczoru powinniśmy się spodziewać dodatkowych patroli i zwiększonych kontroli.

Fot. Archiwum policji

Głównym zadaniem dolnośląskich funkcjonariuszy w tym szczególnym okresie jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Nadzorem objęte są główne ciągi komunikacyjne, drogi wylotowe z miast, a także rejony kościołów i cmentarzy. Funkcjonariusze dbają o sprawne i bezpieczne przemieszczanie się podróżnych, a jeśli zajdzie taka potrzeba, udzielą stosownej pomocy. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że wiele osób sporo czasu spędzi w drodze. Podróżować będą m.in. koleją, autokarami lub własnymi samochodami. Mając to na uwadze policjanci zadbają też o bezpieczeństwo podróżnych i ich bagaży na dworcach kolejowych oraz autobusowych.

Największego ruchu w okresie świąt funkcjonariusze spodziewają się jednak na drogach. Dlatego tam spotkamy więcej niż zwykle patroli. Mundurowi pełnią służbę, wykorzystując radiowozy nie tylko oznakowane, ale również nieoznakowane wyposażone m.in. w videorejestratory.

Tam, gdzie będzie taka potrzeba patrole policyjne ustawione zostaną kaskadowo, a ich zadaniem będzie zwracanie szczególnej uwagi na tzw. ,,piratów drogowych’’. Niewykluczone, że w miejscach gdzie będzie tego wymagała sytuacja, na drodze funkcjonariusze kierować będą ruchem, aby podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu. Wszystkim nam powinno zależeć na bezpieczeństwie, dlatego warto się do tej podróży odpowiednio przygotować.

Pamiętajmy:

– wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,

– o sprawdzeniu naszego samochodu – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy gaśnicę, koło zapasowe itp.,

– o sprawdzeniu dokumentów zarówno samochodu jak i kierowcy,

– przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,

– o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,

– o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,

– nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość