Widowiskowy koncert zakończył obchody

Piękne widowisko, charyzmatyczni muzycy, dziesiątki trąbek, puzonów i saksofonów, niezapomniane piosenki w wykonaniu znakomitych gości, a przy tym wspólne wspominanie historii naszego miasta – Wielki Koncert Wolności zakończył dzisiejsze obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej.

Wielki Koncert Wolności godnie zakończył świętowanie obchodów 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Na scenie w hali RCS wystąpili Krzysztof i Piotr Cugowscy, Kasia Kowalska i Anna Karwan, którzy przy akompaniamencie ekspresyjnego Dziubek Band wykonali niezapomniane utwory z repertuaru Niemena, Grechuty, Cohena, Dżemu, a nawet Pink Floyd.

Częścią widowiska były iluminacje i wizualizacje, wybranym utworom towarzyszył pokaz zdjęć opowiadający o historii miasta, sukcesach jego mieszkańców i przełomowych momentach. Przez moment także widzowie stali się częścią spektaklu używając latarek w swoich telefonach.

Największe brawa zasłużenie otrzymał charyzmatyczny dyrygent Mariusz Dziubek i muzycy jego kilkudziesięcioosobowej orkiestry, zapewne także za brawurowo wykonany instrumentalny mix utworów Michela Jacksona. Głos zabrał nawet prezydent Robert Raczyński, który zdradził, że o koncert Dziubek Band w Lubinie zabiegał od kilku lat i, korzystając z okazji, zaprosił zespół ponownie, na co publiczność zareagowała bardzo pozytywnie.

Na koniec, zgromadzeni pod halą goście wzięli jeszcze udział w muzyczno-laserowym spektaklu.

– Bardzo udany koncert i całe widowisko, wszyscy wypadli doskonale. Dużo ludzi przyszło, całe rodziny, widać wszystkie roczniki. To takie piękne wspólne świętowanie w imię pamięci o tamtych wydarzeniach – mówili widzowie.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
pawel
pawel
1 rok 6 miesięcy temu

W końcu coś porządnego w tym mieście zorganizowano. Dni lubina od lat są jak dożynki wioskach na które szkoda czasu zeby iść, a tutaj ten koncert z najwyższej półki. Byłem pod wrażeniem. Oby więcej takich imprez w tym mieście.

FCMU
FCMU
1 rok 6 miesięcy temu

I to był koncert !!! A nie : ona jest piękna oooooo. Na scenie prawdziwi profesjonalni muzycy, muzyka na żywo, wspaniali wokaliści, fantastyczna oprawa koncertu. I takie rzeczy chcemy słuchać i oglądać w Lubinie.Lasery po koncercie super.

Angelof
Angelof
1 rok 6 miesięcy temu

Wspaniały koncert, cudowni artyści i ci duzi i ci mniejsi. Publiczność najlepsza na świecie bo z naszego miasta. Dziubek i jego orkiestra po prostu wymietli. Wszystko się udało, na 110 %.

Rocky
Rocky
1 rok 6 miesięcy temu

Lubin stać na wielkie wezwania w końcu jest miastem sukcesów i dobrze że klimat sprzyja a Słońce niech dalej świeci.

Widowisko
Widowisko
1 rok 6 miesięcy temu

Człowiek leci z pracy przez pół miasta aby zdążyć chociaż na 22:30 zobaczyć pokaz laserowy..Jaki byłem ucieszony gdy pod hale dotarłem na 22:20 po czym kilka laserów pomigało mi po oczach i usłyszałem ‚dziękujemy, do widzenia’.. Wyczucie czasu niesamowite! Gdyby była chociaż jakakolwiek informacja o przyspieszeniu widowiska.. Dziękuję.
Nie pozdrawiam.

Zachwycona
Zachwycona
1 rok 6 miesięcy temu

Rewelacyjny koncert z wyczuciem, zadumą nad całą Zbrodnią, ale także z nadzieją na lepsze jutro wspólnego Lubina. Tak dobrej rzeczy nie spodziewałam się nawet przez chwilę. Kawał dobrej roboty również dzięki prowadzącym.

szofer
szofer
1 rok 6 miesięcy temu

A ja dziękuje organizatorom wyczucia czasu. Godz.22.30~widowisko laserowe. Gonilem z pracy, jak głupi, żeby to zobaczyć, a gdy dotarlem pod halę o 22.20, usłyszałem tylko, że to koniec imprezy…

WOW
WOW
1 rok 6 miesięcy temu

RE-WE-LA-CJA!!! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego wydarzenia. Pierwszy raz widziałem tylu zadowolonych mieszkańców naszego miasta w jednym, miejscu 🙂

FAN
FAN
1 rok 6 miesięcy temu

Nooo ! To było to, o co chodzi. Nareszcie coś. Pięknie.

Tomek
Tomek
1 rok 6 miesięcy temu

Przepiękny koncert. Warto było pójść. Coś innego jak „Doda”, a wizualizacja laserowa, rewelacja. Coś innego jak fajerwerki.
Dzięki

wpDiscuz