Wicemistrz Szwajcarii bez szans w Lubinie

24

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pokonały szwajcarski LK Zug 37:24 w 1. rundzie Pucharu EHF. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w hali RCS w Lubinie w niedzielę o godzinie 12:00.

Pierwszą bramkę pucharowej rywalizacji zdobyła Sibille Scherer, ale w ósmej minucie na tablicy wyników było już 5:1 dla miedziowych. Złożyły się na to przede wszystkim dobra gra w obronie, interwencje Moniki Malizkiewicz i skuteczne kontrataki. Druga bramka dla wicemistrzyń Szwajcarii miała miejsce w dziesiątej minucie, jednak to  wciąż miedziowe dyktowały warunki gry. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej robiły wszystko, aby już w pierwszym meczu zdobyć jak największą zaliczkę przed rewanżem i ta sztuka im się udawała. Dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy i przy stanie 15:6 o czas dla swojej drużyny poprosił szkoleniowiec szwajcarskiej drużyny. Wskazówki szkoleniowca niewiele zmieniły w poczynaniach LK Zug, gdyż wysokie prowadzenie lubinianek utrzymało się do przerwy.

Siedem minut po przerwie o czas dla Metraco Zagłębia poprosiła Bożena Karkut. Do tego czasu rywalki odrobiły trzy z dziewięciu bramek straty. Lubinianki po krótkiej przerwie znów zaczęły grać swoje i po serii udanych akcji ofensywnych w 42. minucie przewaga miedziowych osiągnęła dziesięć trafień – 27:17. Miedziowe w ostatnim kwadransie powiększyły jeszcze swoją dominację i praktycznie zapewniły sobie awans do drugiej rundy. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w hali RCS w Lubinie o godzinie 12:00.

MVP meczu: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – LK Zug Handball 37:24 (20:11)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż, Czyż – Grzyb 8, Semeniuk , Trawczyńska 2, Wasiak, Rosińska 1, Górna 3, Piechnik 1, Ważna 2, Marić 2, Jochymek 5, Wojtas 3, Belmas 3, Pielesz 4, Milojević 2.

LK Zug: Ort, Betschart Marion – Baumann 1, Betschart Daria, Csebits, Egli 4, Gwerder 1, Hess, Kägi, Kähr 2, Kaiser, Masset, Müller, Ravlic 2, Scherer 6, Smitran 3, Stutz 2, Traber 3, Van Polanen,Wegmüller.

Sędziowie: Katalina Pech, Maria Vagvolgyi (obie Węgry), Delegat EHF: Arsen Mkhitaryan (Armenia)