Wciąż jeździ pijany

Wszyscy we wsi wiedzą, że jeździ autem pijany. Już nieraz zatrzymała go policja. Otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych i… nic to nie zmieniło. – Czy dopiero jak kogoś zabije, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności? – denerwuje się sąsiad mieszkańca Wielowsi zatrzymanego ostatnio przez legnicką policję. Tym razem sprawa wydaje się poważniejsza, bo mężczyzna próbował uciekać.

Zdjęcie ilustracyjne

– Pisaliście o kolizji w pobliżu Miłosnej. Brał w niej udział mężczyzna, który odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie. Wcześniej pisaliście o innej kolizji z udziałem nietrzeźwego, a teraz o pijanym kierowcy, który uciekał przed policją w Lisowicach. To wszystko to ta sama osoba – mówi jeden z naszych Czytelników, który zadzwonił do redakcji. – On ciągle prowadzi auto pijany. Boimy się chodzić po wsi. W końcu naprawdę zrobi komuś krzywdę. Czy musi kogoś zabić, żeby to się skończyło? – denerwuje się.

Mężczyzna, o którym mowa, jest znany lubińskiej policji, co potwierdza nam oficer prasowy aspirant sztabowy Jan Pociecha. Był już karany za prowadzenie auta po spożyciu alkoholu. W końcu otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Jednak wygląda na to, że nic sobie z tego nie robi.

– Tak, rzeczywiście jest taki problem – przyznaje sołtys Wielowsi Magdalena Szmigielska. – Wszyscy mieszkańcy wiedzą o tym i każda informacja w regionalnych mediach o kolejnym jego wypadku czy zatrzymaniu wzbudza ogólną wesołość. Gdyby wszyscy ci, którzy się śmieją, zadzwonili na policję widząc, jak prowadzi on auto będąc po spożyciu alkoholu, być może tę sprawę udałoby się rozwiązać już dawno – dodaje.

Co jakiś czas mieszkaniec Wielowsi z gminy Ścinawa powoduje kolizję lub trafia na policyjny patrol. Po zderzeniu z innym autem, szybko doprowadza swój pojazd do porządku i znowu rusza w drogę. Ostatnio jednak nie tylko prowadził auto pijany – miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – i z dożywotnim zakazem, ale też nie zatrzymał się na wezwania policji i próbował uciekać.

Mężczyźnie postawiono tym razem zarzuty popełnienia dwóch przestępstw. – Polegających na kierowaniu w dniu 5 lipca 2017 roku w miejscowości Lisowice na drodze publicznej samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i nie stosując się do dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. A także niezatrzymania się do kontroli pomimo wydawanych przez policję sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do zatrzymania się – wylicza prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Za jazdę po pijaku grozi mu do 2 lat więzienia, za to, że robił to z orzeczonym zakazem od 3 miesięcy do 5 lat, zaś za ucieczkę do 5 lat.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i otrzymał dozór policji. Dwa razy w tygodniu musi się stawiać w komisariacie policji w Prochowicach. Mieszkaniec Wielowsi ma również „nakaz powstrzymywania się od nadużywania alkoholu i prowadzenia pojazdów mechanicznych”, czyli ogólnie nie powinien w ogóle pić.

Czy tym razem mężczyzna będzie się musiał zmierzyć z konsekwencjami swoich działań?

– Postępowanie karne w tej sprawie jest w toku – przyznaje prokurator Tkaczyszyn.

Mimo że mieszkaniec Wielowsi jest recydywistą wciąż jeżdżącym po spożyciu alkoholu, to prokuratura nie zdecydowała się na skierowanie do sądu wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. Motywuje to tym, że „dla zapewnienia prawidłowego toku postępowania nie jest konieczne stosowanie najsurowszego, izolacyjnego środka zapobiegawczego”.

współpraca KW

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Wciąż jeździ pijany"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
fiolka
Gość
fiolka
11 miesięcy 7 dni temu

Pożyczy samochód i na komisariat się stawi:)

:-/
Gość
:-/
11 miesięcy 7 dni temu

W każdej miejscowości jest taki „kierowca”. Nikt nie doniesie, bo są zazwyczaj agresywni. Taniej było metalową barierkę na sklepie zrobić niż wnieść o ukaranie kierowcy, który hamował na ścianie sklepu- jest kamera!!! Wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nie chce siekierą w plecy dostać, tragedia nieunikniona…

Czarny Bez
Gość
Czarny Bez
11 miesięcy 7 dni temu

Jak można tak się czepiać biednego człowieka. Obecnie tak jest niebezpiecznie na polskich drogach, że bez kielicha przed to strach jechać. A że facet jest strachliwy to musi więcej wypić aby jechać. Widać wymiar sprawiedliwości to rozumie, bo podchodzi łagodnie do niskiej społecznej szkodliwości czynu.

mexikano
Gość
mexikano
11 miesięcy 7 dni temu

Wiem okim mowa czy on jezdzil pijany lepiej zapytajcie kiedy był trzeźwy chyba na porodówce chodź daje do myślenia

MarcinRadecki
Gość
MarcinRadecki
11 miesięcy 8 dni temu

Taka jest ta prokuratura ! Takimi działaniami rozśmiesza mnie ! Młodych chłopaków z blantem do paki a tego fra…… na wolność ! Dobrze że partia władzy szykuje wam zmiany ! Takimi działaniami wystawiacie sobie świadectwo !

SystemZły
Gość
SystemZły
11 miesięcy 8 dni temu

Jeśli jesteś komunistą jaja wielkie masz jak kinkong! władza władze władza pieniądze … system jest do baniu sami patrzcie,rozumiem ok pijany na drodze,takie coś trzeba tępić,ale donosić też nie ładnie 🙂 oj nie ładnie ,ale w tym przypadku ok,usprawiedliwione jednak pamiętajcie kto jest największą mafią the POLICE,z złodzieji znaleść nie potrafią,są dobrzy wiecie kiedy? kiedy ktoś łapie za słuchawkę i dzwoni ,wtedy Oni są,a tak,zapomnijcie…. okradną Was sprawa ucichnie,teraz lepiej rowerzystów łapać 🙂 no i pijanych +5000zł od jednej osoby,złoty interes ! 😀

MANIEK
Gość
MANIEK
11 miesięcy 8 dni temu

jaja sobie robicie
to jest chore
chłopak nabazgrał coś na elewacji budynku i grozi mu 5lat
a tu kolejny raz przyłapany na podwójnym gazie i ma to w ……
jest rozwiązanie zatrudnijcie mu prywatnego szofera i bedzie git

wpDiscuz