Ważne zwycięstwo piłkarek nożnych w Środzie Śląskiej

70

W deszczowej aurze piłkarki nożne Janusza Przybyło i Waldemara Brockiego walczyły o ligowe punkty w Środzie Śląskiej. Nasze zawodniczki od pierwszych minut pokazały, że są faworytkami tej konfrontacji.

Lubinianki grały tego dnia bardzo dobrze ofensywnie, ale i nie dopuszczały rywalek do zbyt wielu sytuacji strzeleckich pod własnym polem karnym. Defensywa Ziemi Lubińskiej od kilku spotkań twardo stąpa po trzecioligowych boiskach. Pierwszego gola zdobyła Monika Jakimiak. Lubińskiej bramki solidnie broniła Justyna Walter, która zasiliła szeregi LUKS z Miedzi Legnica. Na drugą połowę goście wychodzili w dobrych nastrojach i kontynuowali szybkie tempo z pierwszej części meczu. Efektem tego były zdobyte dwie bramki i ostateczne zwycięstwo 3:0. Ziemia Lubińska ma obecnie 14 punktów i zajmuje trzecią lokatę w III lidze grupy dolnośląskiej. 3 listopada o godzinie 11.00 na stadionie ZZPD Górnika Lubin, LUKS podejmie Pogoń Oleśnicę.

Skład LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec: Justyna Walter – Karolina Chwała (55′ Paulina Dul), Nikola Wiśniewska, Katarzyna Pękala, Paulina Kruk (77′ Magdalena Malinowska) – Marta Mętel, Katarzyna Bosacka, Monika Jakimiak (71′ Julia Balińska), Amelia Parzyńska (67′ Oliwia Klimek) – Kinga Koronkiewicz, Agata Gaweł

8.kolejka III ligi kobiet, grupa: dolnośląska
Polonia Środa Śląska – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Monika Jakimiak 31′, 0:2 Agata Gaweł 51′, 0:3 Katarzyna Bosacka 78′