Wątpliwości? Zapytaj ZUS

Im bliżej wejścia w życie e-ZLA, czyli elektronicznych zwolnień lekarskich, tym więcej pytań. Jak będzie wyglądać strona techniczna? Czy pracodawca na pewno dowie się, że pracownik nie przyjdzie do pracy? Jeśli nie wiesz to zadaj pytanie.

Fot. Pixabay

1 lipca 2018 r. – to koniec ery papierowych blankietów L4. Dotychczas lekarze mieli dowolność i od 1 stycznia 2016 r. mogli wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, zwane e-ZLA bądź tradycyjne, zielone blankiety L4. Od wakacji będą obowiązywać wyłącznie zwolnienia elektroniczne. Skończy się papierologia, termin 7 dni na przyniesienie zwolnienia do pracy czy błędnie wypisany formularz. O nowelizacji przepisów pisaliśmy tutaj.

Odpowiedzi na wiele nurtujących pytań możemy uzyskać online. Są one na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej ZUS dotyczącej e-ZLA. W publikowanych odpowiedziach ZUS nie podaje żadnych danych osobowych osób, które zadają pytania. Osoby, które przygotowują aplikacje gabinetowe mogą przesyłać pytania dotyczące wsparcia technicznego dla interfejsów aplikacji gabinetowych elektronicznych zwolnień lekarskich na specjalny adres: iag.ezla@zus.pl Dodatkowo dla twórców aplikacji gabinetowych zostało udostępnione pod adresem „Forum wsparcia technicznego dla interfejsów aplikacji gabinetowych elektronicznych zwolnień lekarskich”. Tematyka forum związana jest ze wsparciem technicznym dla interfejsów aplikacji gabinetowych.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi można znaleźć pod adresem.

Wzór zaświadczenia lekarskiego wystawionego w formie dokumentu elektronicznego jest ustalony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pytania dotyczące elektronicznych zwolnień lekarskich można przesyłać na adres cot@zus.pl

Źródło: Materiały prasowe ZUS

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz