Warto i przyjemnie pomagać innym

Lubińskie zuchy i harcerze świętowali. Chociaż od mrozu szczypały nosy i uszy, młodzieży to nie odstraszyło. Lubiński rynek zapełnił się harcerzami. 22 lutego skauci na całym świecie obchodzą rocznicę urodzin generała Roberta Baden-Powella – twórcy idei i ruchu skautowego na świecie. W Polsce, święto znane jest pod nazwą Dzień Myśli Braterskiej.

Ideą harcerstwa jest spełnianie dobrych uczynków. Na początku, w sercu miasta, odbył się krótki apel, a później wszystkie zuchy robiły to co najbardziej lubią – pomagały innym. Harcerze rozbiegli się po rynku i wykonywali uczynki dla napotkanych osób – pomagali przy wykonaniu zakupów, czy w ich zaniesieniu do domu. Część zuchów udała się z pomocą do Domu Opieki „Szarotka”, inni do lubińskiego hospicjum, czy Parku Wrocławskiego, a część sprzątała okolice centrum.

Ponownie spotkanie harcerskiej braci miało miejsce w Galerii Zamkowej. Tam wszyscy zasiedli do świeczowiska i wspólnych śpiewów. Zuchy i harcerzy odwiedził Tomasz Górzyński – Przewodniczący Rady Przyjaciół Harcerstwa w Lubinie i przekazał serdeczne życzenia z okazji skautowego święta. Na zgromadzonych czekała gorąca herbata, domowe ciasto oraz „foto-budka” z różnymi harcerskimi akcesoriami. W przerwach każdy patrol mógł wykonać sobie kilka pamiątkowych zdjęć. W trakcie uroczystości patrole przedstawiły wyniki swojej pracy na rzecz innych podczas krótkiego zwiadu terenowego. Odbyła się także prezentacja, wcześniej przygotowanych na ten dzień, piosenek o tematyce przyjaźni. Na zakończenie wszyscy zawiązali wspólny krąg i przekazali sobie „iskierkę przyjaźni”.

– Warto i przyjemnie jest pomagać innym, a chętnych do pomagania zawsze brakuje – zgodnie stwierdzili wszyscy uczestnicy. W przedsięwzięciu wzięło udział ponad 150 osób z terenu lubińskiego powiatu: Lubina, Raszówki i Ścinawy.

Źródło: ZHP Lubin
Fot. ZHP Lubin

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Norbert Gierczak
Norbert Gierczak
9 miesięcy 15 dni temu

Do Szarotki nie poszły zuchy tylko harcerze, proszę o zmianę tego błędu.

wpDiscuz