Warsztaty rękodzielnicze w Krzyżowej

Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”, realizując projekt „Dziedzictwo Kulturowe Dolnego Śląska”, po wizytach studyjnych w Alboretum Wojsławice, w Bolesławcu, na zamku Czocha i po organizacji Nocy Świętojańskiej w Dziewinie, przeprowadziło warsztaty rękodzielnicze w świetlicy wiejskiej w Krzyżowej.

W warsztatach wzięli udział zarówno dorośli, jak i dzieci z Krzyżowej, Dłużyc, Dziewina i Ścinawy. W trakcie spotkania uczestnicy pod bacznym okiem znanej rękodzielniczki Jolanty Kiełt z Dłużyc zapoznali się z technikami wikliniarskimi i decouoage. Podczas degustacji przygotowanych przez panie przekąsek można było wymienić się doświadczeniami z dziedziny rękodzielnictwa, jak też dalszych planów i pomysłów na kontynuację takich spotkań.

– To bardzo inspirujące, zarówno dla nas jak i wszystkich uczestników warsztatów, móc spotkać się wspólnie się czegoś nauczyć i coś własnoręcznie stworzyć. Podczas takich spotkań nawiązują się przyjaźnie i bardzo ciekawe znajomości. Cieszymy się, że przed nami jeszcze wyjazd od Książa, Głogowa i warsztaty kulinarne w Dłużycach i mamy nadzieję, że będzie równie ciekawie jak w Krzyżowej – mówi prezes stowarzyszenia Mariusz Mostowski.

Projekt współfinansowany jest przez gminę Ścinawa w ramach współpracy JST z NGO.

Źródło: Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Warsztaty rękodzielnicze w Krzyżowej"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Dyzia
Gość
Dyzia
11 miesięcy 20 dni temu

A ja znowu się pytam: kiedy skończy się to dziadowanie z reklamami na oficjalnej stronie miasta Lubin. Spójrzcie na stronki sąsiadów, Głogowa, Legnicy , Polkowic – aż miło się ogląda, nic nie wyskakuje, nie miga. A tutaj? Pełno wyskakującego syfu i migotania, czy R.R. żałuje paru groszy na porządny portal.

wpDiscuz