Walczyli do ostatniego gwizdka

16

zaglebiaki.jpgW pierwszym swoim występie w meczu Pucharu Polski, KGHM Zagłębie Lubin pokonało GKS Jastrzębie Zdrój 4:3. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg, bowiem miedziowi przegrywali już różnicą trzech bramek, by w końcówce spotkania doprowadzić do dogrywki. W doliczonym czasie gry błysnął Szymon Pawłowski, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść lubinian.

Należy zaznaczyć, że przez całe spotkanie to podopieczni Dariusza Fornalaka byli zespołem lepszym tylko…

Zaczęło się w 13, minucie, kiedy rzut wolny wykonywał Witold Wawrzyczek. Doświadczony pomocnik huknął jak z armaty i piłka zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Jewhena Kopyła.

Przeważali goście z Lubina, a gospodarze wybijali futbolówkę jak najdalej od własnej bramki. Do jednej z takich piłek dopadł Marcin Karwot, po czym został sfaulowany przez Kocota w polu karnym miedziowych. Sędzia Gawron bez wahania wskazał na „wapno”, a skutecznym egzekutorem „jedenastki” został Wawrzyczek.

Drugą połowę rozpoczął kubeł zimnej wody, który sprezentował lubinianom Wawrzyczek, doskonale dysponowany pomocnik gospodarzy w 53. minucie podwyższył na 3:0.

Pięć minut później Szymon Pawłowski pokazał, dlaczego Leo Beenhakker powinien monitorować pierwszoligowe boiska. „Szymek” wszedł w pole karne GKS, obrońca Jastrzębia go faulował, jednak sędzia Gawron nie dopatrzył się przewinienia. Pawłowski szybko wstał i odebrał piłkę defensorowi gospodarzy, ten w odwecie przewrócił lubińskiego pomocnika… tym razem sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Skutecznym egzekutorem okazał się Wojciech Kędziora, „Kędzior” strzelił kontaktową bramkę i mieliśmy 3:1. W 62. minucie fantastycznym wolejem sprzed pola karnego popisał się Michał Zapaśnik i Zagłębie traciło już tylko jedną bramkę. Do euforii kibiców miedziowych doprowadził Patryk Klofik, który w 80. minucie doprowadził do wyrównania. Tego meczu lubinianie nie mogli już przegrać…

W doliczonym czasie gry Szymon Pawłowski wprowadził miedziowych do kolejnej fazy rozgrywek, 4:3 .

GKS Jastrzębie Zdrój 3 – 3 KGHM Zagłębie Lubin (po dogrywce 3:4)

Witold Wawrzyczek 12, 40 (k), 47 – Wojciech Kędziora 59 (k), Michał Zapaśnik 62, Patryk Klofik 80, Szymon Pawłowski 93

Jastrzębie: 30. Paweł Zarzycki – 3. Adam Wrzask, 23. Witold Wawrzyczek, 13. Marcin Staniek, 19. Marcin Bednarek (65, 15. Janusz Wrześniak) – 7. Bartosz Woźniak, 20. Łukasz Pielorz (114, 6. Artur Łaciok), 5. Bartłomiej Grabczyński, 8. Jarosław Wieczorek – 10. Marcin Narwojsz, 9. Marcin Karwot (90, 18. Marek Kubisz).

KGHM Zagłębie: 1. Jewhen Kopył – 19. Grzegorz Bartczak, 18. Mate Lacić, 3. Łukasz Jasiński, 15. Przemysław Kocot – 23. Szymon Pawłowski, 8. Mateusz Bartczak, 25. Łukasz Hanzel (72, 5. Krystian Getinger), 87. Patryk Klofik – 27. Wojciech Kędziora (105, 22. Ilijan Micanski), 9. Michał Zapaśnik.