W tym roku Barbórka będzie pod halą

Wiemy już jak będą wyglądały tegoroczne uroczystości barbórkowe w naszym mieście. Tak jak przed laty, ulicami Lubina znów przejdzie Pochód Lisa Majora, będzie skok przez skórę i górnicza karczma piwna.

Fot. archiwum Lubin.pl

Świętowanie zaplanowano na piątek, 1 grudnia. Tradycyjnie, na początek wręczone zostaną odznaczenia państwowe i wyróżnienia jubileuszowe dla zasłużonych pracowników KGHM. Uroczystość odbędzie się w Centrum Kultury Muza o godzinie 14.00.

O godzinie 16.00 właśnie spod Muzy wyruszy Pochód Lisa Majora. Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta na parking pod halą RCS, gdzie odbędzie się ceremonia skoku przez skórę. Będzie też atrakcja dla mieszkańców – laserowy spektakl z udziałem Kasi Szubert.

Także w hali, o godzinie 18, rozpocznie się centralna karcza górnicza, na której świętować będzie cały zarząd kombinatu.

Patronka górników, święta Barbara, swoje imieniny obchodzi 4 grudnia i właśnie w ten dzień zaplanowano mszę świętą w intencji pracowników Polskiej Miedzi i ich rodzin. Odbędzie się ona o godzinie 9.00 w kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie. Po południu – o godzinie 13.00 – władze KGHM złożą kwiaty pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego, odkrywcy miedzi.

Przypomnijmy, że centralne uroczystości barbórkowe odbędą się w Lubinie po dwóch latach przerwy. Problem pojawił się w 2015 roku, kiedy ówczesny prezes miedziowego holdingu Herbert Wirth nie zgodził się, by ceremonia odbyła się pod halą. Taką propozycję złożył wtedy prezydent Robert Raczyński. Strony się nie dogadały i obchody zorganizowano w Głogowie.

Rok temu świętowanie miało już wrócić do stolicy Polskiej Miedzi. Ostatecznie obchody jednak odwołano. To był wyjątkowo tragiczny rok w historii KGHM, pod ziemią zginęło łącznie 19 górników. Szczególnie po ostatnim potężnym wstrząsie w ZG Rudna pod koniec listopada, kiedy zginęło ośmiu pracowników, nikt nie był w nastroju do zabawy. 

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "W tym roku Barbórka będzie pod halą"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Pomyśl zanim napiszesz
Gość
Pomyśl zanim napiszesz
3 dni 9 godzin temu

Hajer pewnie po znajomości się dostałeś do kopalni znam dużo ludzi bez szkoły którzy są oddani swojej pracy i bardziej się starają jak ci po studiach.?

yoki
Gość
yoki
5 dni 19 godzin temu

BoooooZe , znoowuuuu???????

qwer
Gość
qwer
5 dni 21 godzin temu

jak by nie kopalnia ko byscie krowy w pgrach pasli mega flachowscy latwo wierni szydlo obiecola i was wydymala haha do dziury i dymac na 500+ rura hahaha

łoncze się w bulu i nadzieji
Gość
łoncze się w bulu i nadzieji
5 dni 17 godzin temu

A w domu wszyscy zdrowi? Pytam bo niepokoję się o Pańskie zdrowie psychiczne, bo aby w jednym zdaniu zrobić 12 błędów to trzeba być geniuszem na miarę prezydenta bula (ó)

qwer
Gość
qwer
5 dni 16 godzin temu

ty łoncze sie w bulu ty to chodzaca encyklopedia a martw sie o swoje zdrowie

Piti
Gość
Piti
6 dni 6 godzin temu

Szczególnie karczma piwna będzie oblegana. Jeszcze im mało picia! W pracy i poza pracą! Tfu!

Czarna
Gość
Czarna
6 dni 8 godzin temu

Zazdrosne sku…wysyny do roboty sie wziac a nie .Zal du.e sciska zjedz pijusie na dol raz to zobaczysz jak pracuja cieniasie .W mopsie beda rozdawac bony na Swieta idz stan juz w kolejke Cienkie Bolki .A oni za swoja ciezka prace powinni co miesiac dostawc wysokie wynagrodzenie to dzieki nim Lubin istnieje PAL…

qwer
Gość
qwer
5 dni 17 godzin temu

kopidoły to najbardziej poszkodowana komórka spoleczna jak ci czarna cięszko to sie zwolni tylko takiego buraka nikt do pracy nie przyjmie bo nic nie potraficie tylko dać i zyski

Hajer
Gość
Hajer
5 dni 10 godzin temu

Na szkołę się kamieniami rzucało ? Teraz takich nawet do kopania rowów nie przyjmują.. żal Ci serce i coś jeszcze ściska ? Do kopalni trzeba fachowców a nie niedouczonych kmiotków..

łoncze się w bulu i nadzieji
Gość
łoncze się w bulu i nadzieji
5 dni 17 godzin temu

A w domu wszyscy zdrowi? Pytam bo niepokoję się o Pańskie zdrowie psychiczne, bo aby w jednym zdaniu zrobić tyle błędów to trzeba być geniuszem na miarę prezydenta bula (ó)

Yogibear
Gość
Yogibear
6 dni 12 godzin temu

Miasta mają rynki, w Lubinie mamy parking pod halą – dumę naszego prezydenta. Wszystkie imprezy na wybrukowanym parkingu. Brawo

ZG Rudna
Gość
ZG Rudna
6 dni 12 godzin temu

Kiedy płacą?Słyszałem że ma być tłusto….

Rocky
Gość
Rocky
6 dni 12 godzin temu

A kiedy coś płacą??

FAN
Gość
FAN
6 dni 16 godzin temu

Przypominam, że hala pomieści 3,5 tys.ludzi. Czy zarząd na karczmie się pomieści ?

Rocky
Gość
Rocky
6 dni 16 godzin temu

Czas goi rany i zwycięża rozsądek.Popłynie śpiew i poleje się piwko z pianką radości a diabełkom tryśnie piana pod dużym ciśnieniem – z zazdrości i zatelepie nimi może nawet siódemka.A Górnikiem się jest będąc szychtę na dole czy nie- koniecznie,,,Szczęść Boże Górnikom

Stara Strzecha
Gość
Stara Strzecha
6 dni 20 godzin temu

Szczęść Boże górnikom.. tyle samo wyjazdów co zjazdów i zawsze w zdrowiu i w całości, pozdrawiam 🙂

ZG.........
Gość
ZG.........
6 dni 20 godzin temu

Pod koniec miesiąca płacą Barbórkę a zyski kiedy ?

wpDiscuz