W Lubinie burzowo, ale bez szkód

Intensywne opady deszczu, porywisty wiatr, a nawet grad – taka pogoda utrzyma się jeszcze do późnych godzin nocnych. Na szczęście, w naszym powiecie wczorajsze burze nie wyrządziły większych szkód. Tymczasem nasi Czytelnicy wysyłają nam fotografie, które przedstawiają burzowy Lubin.

Fot. Czytelniczka/fb

Burze, które przetoczyły się przez obszar Polski wczoraj i dziś rano, wyrządziły ogromne szkody w kraju – strażacy interweniowali tysiące razy. Na szczęście, jak informuje Cezasry Olbryś, rzecznik lubińskich strażaków, burzowy front był łaskawy dla naszego powiatu i nie wyrządził tutaj większych szkód. 

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wciąż prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h.

Najsilniejsze burze wystąpią w godzinach popołudniowych, prognozowane opady od 20 mm do 30 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie może padać grad.

Warto zatem pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów, które znajdują się na naszych tarasach i balkonach. A tak nasi Czytelnicy uwiecznili wczorajszą burzową aurę.

 

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz