Utrudnienia na Niepodległości

4

Uwaga kierowcy – dziś napotkacie na utrudnienia na alei Niepodległości. Drogowcy będą remontować wloty ulic podporządkowanych. Urząd Miejski apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i nie jeździć na pamięć.

Dzisiaj w godzinach porannych zamknięto skrzyżowanie ulicy Niepodległości z ul. Armii Krajowej.

– Wlot będzie oddany do użytku za kilka godzin, około południa powinien być już czynny – informuje Marcin Dziuk, kierownik budowy. – Później przeniesiemy się na skrzyżowanie ul. Niepodległości z Kilińskiego. Tam również należy przygotować się na kilkugodzinne utrudnienia – tłumaczy.

Od dzisiaj do końca tygodnia, przejeżdżając przez centrum miasta, powinniśmy zachować szczególną czujność i zwracać uwagę na znaki drogowe. – Będziemy czasowo, na kilka godzin dziennie zamykać wloty ulic. Wiąże się to z potrzebą układania warstwy bitumicznej – mówi Dziuk.

Dla kierowców oznacza to, że ruch ulicą Niepodległości będzie odbywał się jak dawniej – dwukierunkowo i bez utrudnień. Chwilowo nie będzie jednak można skręcać w ulice podporządkowane.

Przypomnijmy, że utrudnienia te spowodowane są przebudową głównej osi Lubina, na którą miasto pozyskało ogromną unijną dotację – 25 mln zł. Inwestycja rozpoczęła się pod koniec marca od ulicy Ścinawskiej. W kwietniu robotnicy weszli na Niepodległości. Następnie zajmą się al. Lecha Kaczyńskiego i ul. Granitową.

– Cała inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Lubin zyska nie tylko nowe nawierzchnie, ale też całą infrastrukturę: m.in. nowe lampy, chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaje także 250 nowych miejsc parkingowych, wymieniane są również instalacje podziemne, by w przyszłości uniknąć rozkopywania ulic w przypadku awarii. To największa inwestycja drogowa w Lubinie od czasu budowy obwodnicy południowej w 2012 roku – podsumowuje Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość