Usługi asystentów za dwa złote

Tylko 2 zł zapłacą niepełnosprawni za godzinę usługi asystenckiej. Asystenci ułatwią wyjście z domu, potowarzyszą na spacerze, pomogą załatwić sprawy urzędowe i zrobić zakupy, a nawet przeczytają prasę osobom niezdolnym do samodzielnego czytania.

niepełnosprawny

Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału projekcie, w ramach którego niepełnosprawni mieszkańcy m.in. powiatu lubińskiego mogą wykupić usługi asystenckie po niewielkiej cenie – dwóch złotych. Profesjonalni przewodnicy osób głuchoniemych, niewidomych i słabowidzących, a także asystenci osób niepełnosprawnych i tłumacze języka migowego będą wspierać w usamodzielnianiu się i uczestniczeniu w życiu społecznym i kulturalnym. Z pracy asystentów mogą też skorzystać także rodzice lub opiekunowie niepełnosprawnego dziecka, jeśli są np. przeciążeni całodobową opieką nad nim.

Warto przypomnieć, że asystent nie zastąpi pielęgniarza ani rehabilitanta, chociaż może pomóc w  codziennych czynnościach. Nie wykona też żadnej usługi bez obecności klienta.

Zamówienie na usługę trzeba złożyć co najmniej trzy dni wcześniej, można to zrobić telefonicznie (nawet sms-em) pod nr 506908876, mailowo (asystent @eudajmonia.pl) lub w siedzibie Fundacji we Wrocławiu. Asystenci będą realizowali swoje usługi do 23 grudnia, o ile wcześniej nie wyczerpie się limit. Fundacja oferuje niepełnosprawnym 1300 godzin.

Więcej na stronie Starostwa Powiatowego.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz