Unijne miliony z DWUP do wzięcia

Jak napisać projekt, gdzie znaleźć dofinansowanie, jak wziąć w nim udział. Odpowiedź na te i inne pytania – jeszcze łatwiej – znajdą mieszkańcy regionu. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy od lutego rusza z mobilnym punktem informacyjnym Akademii Inspiracji DWUP.

– Wzmacniamy działanie DWUP i jego filii w regionie. Oprócz stałego punktu informacyjnego we Wrocławiu, będziemy wspierać zainteresowanych naszymi projektami i informować o funduszach unijnych również w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. To kolejny element rozwijania Akademii Inspiracji DWUP, w ramach której od lat organizujemy wyjazdowe spotkania w całym regionie – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor DWUP i dodaje. – A jest o co powalczyć, ponieważ w 2018 r. na rynek pracy przeznaczone zostaną 534 mln zł. Większość środków to fundusze unijne w dyspozycji DWUP. Wszystkim zainteresowanym chcemy pomóc w sięgnięciu po wsparcie. A to ma pomóc rozwiązywać konkretne problemy Dolnoślązaków.

W ramach mobilnego punktu informacyjnego Akademii Inspiracji DWUP wszyscy zainteresowani będą mogli pozyskać informacje związane z aplikowaniem o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, którymi dysponuje DWUP. Udzielane będą również informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w projektach unijnych. A także szczegóły związane z warunkami, kryteriami i procedurami obowiązującymi przy przyznaniu dotacji.

– Chcemy, by w jednym miejscu zarówno beneficjenci, jak i osoby uczestniczące w projektach uzyskały pełną informację – dodaje dyrektor Grzebieniak.

Pierwsze spotkania w ramach konsultacji:

  • DWUP Jelenia Góra

(ul. Wojska Polskiego 18, pok. 8)

5 lutego w godz. 8-15

  • DWUP Wałbrzych

(ul. Ogrodowa 5b, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pok. 4)

9 lutego w godz. 8-15

  • DWUP Legnica

(plac Słowiański 1, pok. 522)

15 lutego w godz. 8-15

  • DWUP Wrocław

(al. Armii Krajowej 54, pok. 100)

poniedziałek-piątek w godz. 7.30-15.30

Dodatkowe informacje tel. 71 39 74 111, e-mail: promocja@dwup.pl

Źródło: informacja prasowa DWUP

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz