Unijat: Zagrałyśmy zespołowo, co przyniosło efekt

28

Po zaciętym spotkaniu Metraco Zagłębie Lubin przegrało na własnym parkiecie z AZS Energą Koszalin 19:20, remisując do przerwy 10:10. Miedziowe prowadziły niemal przez całe spotkanie, ale dały sobie wydrzeć zwycięstwo w samej końcówce.

Lubinianki wystąpiły w tym meczu w mocno okrojonym składzie, na domiar złego od 23. minuty musiały radzić sobie bez Małgorzaty Buklarewicz – Spotkały się dziś drużyny o podobnym potencjale, więc spodziewałam się wyrównanego meczu. Zaczęłyśmy dobrze to spotkanie, jednak trzy kary dla nas w końcówce pierwszej połowy ułatwiły Koszalinowi dogonienie wyniku. Czerwona kartka dla Gosi Buklarewicz w 23. minucie też pozbawiła mnie pola manewru, jeżeli chodzi o obronę i zmiany dla Karoliny Semeniuk. Brakuje mi zmienniczek i każda taka sytuacja powoduje, że ciężko się gra – mówiła po meczu Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin.

AZS dzięki wygranej zachował szanse na medal na finiszu rozgrywek – Gratuluję moim dziewczynom, bo wykonały dobrą robotę. W środę grałyśmy w Lublinie i tam zostawiły dużo zdrowia i serca na parkiecie. Ciesze się, że wykonały założenia taktycznie, o których mówiłyśmy sobie przed meczem z Zagłębiem. Przede wszystkim zagrałyśmy zespołowo, co przyniosło efekt. O medalu na razie nie myślimy tylko skupiamy się na najbliższym meczu i kolejnym przeciwniku – podsumowała Anita Unijat, trener AZS Energii Koszalin.