Umowa podpisana, znowu ruszą prace w rynku

Miasto właśnie podpisało umowę z firmą, która ma dokończyć rewitalizację lubińskiego rynku.

Zmianą wizerunku centrum miasta zajmie się firma Pro-Tra Building z Wrocławia, która ostatnio zrealizowała dla Lubina przebudowę ulic Marii Skłodowskiej-Curie i Bema.

Jak się dowiedzieliśmy, przedstawiciele firmy deklarują, że już w przyszłym tygodniu rozpoczną prace w rynku. Remont powinien się zakończyć do połowy listopada.

Wybrana w przetargu firma zrewitalizuje centrum miasta za 10,67 mln zł. Oprócz niej ofertę złożyło jeszcze tylko warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Export-Pribex, które za wykonanie prac chciało niespełna 10,72 mln zł.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Umowa podpisana, znowu ruszą prace w rynku"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Ja Cóś
Gość
Ja Cóś
10 miesięcy 11 dni temu

„które za wykonanie prac chciało niespełna 10,72 mln zł”

Co autor miał myśli pisząc „niespełna 10,72 mln”? To, że jest to jak za darmo, czy autor prostu nie ma zielonego pojęcia co oznacza słowo „niespelna”?

Lubinianin
Gość
Lubinianin
10 miesięcy 13 dni temu

Prawdziwy sukces! Rynek będzie droższy o kilka milionów od budowanego przez poprzednią firmę co ponoć złą kostkę miała. Jeszcze lepsze są wyceny budowy placu na rynku przez dwie startujące w przetargu firmy. Różnica między nimi zaledwie 50 tysięcy złotych, ale dzięki temu nie można tak łatwo odrzucić przetargu z powodu tylko jednej zawyżonej do poprzedniej oferty. Do tego będziemy mieli plac zamiast rynku jakie są choćby w miastach dużo mniejszych od Lubina. Panowie Raczyński i Myrda, po prostu dramat…

Jajco
Gość
Jajco
10 miesięcy 13 dni temu
Pytania do mieszkańców miasta: Co to za gospodarz miasta, który pozwala na sprzedaż gruntu w samym centrum miasta za psie pieniądze? Grunt ten leży odłogiem przez następne 12 lat, a mógł przynosić 250 tys zł rocznie tylko z podatku od lokalu handlowego, który został wcześniej zburzony. Co to za gospodarz miasta, który pozwala na wycinkę zdrowych drzew w parku w centrum miasta tylko po to, żeby wyeksponować kościół? Co to za gospodarz miasta, który pozwala na wyburzanie bloków mieszkalnych tylko po to, żeby wyeksponować ten sam kościół albo wybrukować po nich plac w centrum miasta z przeznaczeniem na parking? Co… Czytaj więcej »
Róża
Gość
Róża
10 miesięcy 13 dni temu

Najgorsze jest to , iż w przyszłości wyburzają bloki i teraz w tej niepewnej przyszłości mieszkańcy bloków żyją. Część osób skazana na zmianę miejsca zamieszkania, zaś druga część uwięziona, bo teraz to niby kto ode mnie kupi?Kto zwróci mi życie?Przyszłość jest jutrem,pojutrzem, czy futrem?odnośnie firmy to pracowali szybko,starali się. Sądzą się teraz kolejny koszt…szkoda pisać,kto za to zapłaci,bo napewno nie urzędnicy

MdM
Gość
MdM
10 miesięcy 13 dni temu

ciekawe…..poprzednia firma wygrała przetarg za bodajże 6 milionów osiemset tysięcy, zrobiła całą brudną robotę za około 2 miliony – a teraz podpisuje się umowę na ponad 10 milionów – ten rynek jest coraz bardziej cenny. Generuje takie koszty z pieniędzy mieszkańców, że za chwilę stanie się najdroższym rynkiem w Polsce – a wywłaszczenie też zaskarżone – i też będzie kosztować. Łatwo wydaje się nie swoje pieniądze…Jak mieliby za to zapłacić poszczególni urzędnicy, podejmujący trefne decyzje nie byłoby im wesoło.

nadzieja
Gość
nadzieja
10 miesięcy 14 dni temu

a ja uważam , że w końcu uda się ten rynek dzięki tej firmie . Ulice Bema i Skłodowskiej zrobili ładnie i szybko .

Rocky
Gość
Rocky
10 miesięcy 14 dni temu

W końcu diabełków uda się pogonić i Rynek doczeka się swojego dobrego finału.Czas zrobił swoje –
mieszkańcy zapomnieli że mają Rynek.Po tylu latach czekania zanosi się na to że rewelacji inwestycyjnej nie będzie,,,miejsce to jest wielką porażką Pana Prezydenta ale tyle zrobił dobrego że to jest mały pikuś

Sergiusz
Gość
Sergiusz
10 miesięcy 14 dni temu

A co to , już naszych rodzimych FIRM w LUBINIE niema w ogóle ??? Portugalczycy budują nam drogi, Grecy malowali nam pasy i znaki na jezdni, teraz jakaś firma o której nazwę można sobie połamać język ma nam WYKOŃCZY nasz RYNEK. Znam 4 doskonałe FIRMY z Lubina, które ten Rynek już dawno by nam upiększyły. Ciekawe , czy to znowu jakiś POCIOTEK kogoś z Magistratu zarządza ową firmą.

yetick
Gość
yetick
10 miesięcy 14 dni temu

W napięciu będę czekał jakie to znowu przeszkody staną na drodze realizacji tak pięknych planów.. ale życzę powodzenia 😀 Może już więcej nie da się nic spieprzyć 😀

NICO
Gość
NICO
10 miesięcy 14 dni temu

KIKO TO IDIOTA SAM MA PROBLEMY Z JELITAMI 😉

GŁOS LUDU
Gość
GŁOS LUDU
10 miesięcy 14 dni temu

Miałem sen piękny sen”widziałem w nim piękny Rynek u Nas w Lubinie”niestety to tylko sen 😉

Julek
Gość
Julek
10 miesięcy 14 dni temu

„Remont powinien się zakończyć do połowy listopada.” Ale którego roku?

Stalowy Bronek
Gość
Stalowy Bronek
10 miesięcy 13 dni temu

2017 + 12 = 2029 . Chyba .

MROCZNYŁOWCA
Gość
MROCZNYŁOWCA
10 miesięcy 14 dni temu

Prace rozpoczną i zaraz zakończą tak jak zawsze.Bo jak zawsze wyjdzie”coś” albo problem kasy albo co innego.Mdli już człowieka od tego tematu.Rynek u Nas w Lubinie jest tylko z nazwy.

Kiko
Gość
Kiko
10 miesięcy 14 dni temu

A kogo obchodzą twoje niedyspozycje żołądkowe?

wpDiscuz