Ukradł okna, potem wrócił po ramy

22-letni lubinianin ukradł okna warte kilka tysięcy złotych i sprzedał je za 200 zł! Ponieważ to co zabrał z budowy domku jednorodzinnego było niekompletne, kilka dni później wrócił, by wymontować jeszcze ramy okienne.

Fot. zdjęcie ilustracyjne

Młody mężczyzna w nocy z 2 na 3 maja wymontował z budowanego właśnie domku jednorodzinnego okna o wartości około 4,5 tys. złotych. Ponieważ nie miał jak ich przewieźć, poprosił o pomoc kolegę, 28-letniego lubinianina.

Swój łup sprzedał 23-letniemu mieszkańcowi Ścinawy. Zarobił na tym 200 zł. Jednak towar był niekompletny, więc 22-letni złodziej postanowił wrócić na miejsce przestępstwa, by tym razem wymontować ramy.

W sumie straty spowodowane przez lubinianina oszacowano na 7 tys. złotych.

– Nad sprawą pracowali policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej policji. Dzięki pracy operacyjnej funkcjonariusze dotarli do sprawcy – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Zarówno skradzione okna, jak i ramy udało się odzyskać.

Okazało się, że to nie była pierwsza kradzież jakiej dokonał 22-latek. – Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą udowodnili mu ponadto trzy kradzieże z włamaniem do piwnic i kradzież telefonu komórkowego z warsztatu samochodowego. Telefon również wrócił do właściciela – dodaje starszy aspirant Serafin.

Zarzuty postawiono zarówno złodziejowi, jak i jego pomocnikowi oraz mężczyźnie, który kupił od niego okna. Pierwszemu za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, zaś dwóm pozostałym za paserstwo – do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Onek
Onek
8 miesięcy 1 dzień temu

I co mu zrobią? Dostanie zawiasy i nadal chwast będzie kradł.

Diabelski Młyn
Diabelski Młyn
8 miesięcy 2 dni temu

Boże co za Słup gdzie tacy się rodzą

Anna
Anna
8 miesięcy 2 dni temu

200 zł? Pamiętaj młody jak kraść to miliony:)

wpDiscuz