Szermiercza rywalizacja z musztardą w finale

98

W niemieckim Bautzen odbyły się zawody szermiercze w szpadzie pod nazwą Offene Mitteleuropäische Meisterschaften (Otwarte Mistrzostwa Europy Środkowej). Zawody kojarzą się wszystkim z bardzo specyficzną nagrodą dla zwycięzcy – musztardą z Bautzen, której i w tym roku nie zabrakło. Na planszach walczyli zawodnicy z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Czech czy Finlandii.

Grupa szermierzy z lubińskiego klubu UKS MDK Olimp nie zawiodła i wszyscy zakwalifikowali się, co najmniej do ćwierćfinałów (finałowych ósemek turnieju). W kategorii U17 kobiet startowała Martyna Jakubowska i zajęła 6 miejsce. W kategorii U14 kobiet startowała Gloria Klughardt – zdobyła złoty medal, 1 miejsce.

W kategorii U14 mężczyzn – złoty medal wywalczył Olaf Jakubowski (1 miejsce), który w polskiej walce finałowej pokonał klubowego kolegę Kacpra Łuckiego (srebrny medal, 2 miejsce). Bartek Kitliński zajął 7 miejsce.

W kategorii U13 mężczyzn – Cyprian Burdzy zajął 7 miejsce. Dodatkowo, w niedzielnej rywalizacji pod nazwą Ost-Sachsen-Meisterschaften (Mistrzostwa Wschodniej Saksonii) w kategorii U20 kobiet wystąpiła ponownie Martyna Jakubowska – także zajmując 6 miejsce. Natomiast w kategorii U20 mężczyzn rywalizował Tomek Kałuziński i został sklasyfikowany na 8 miejscu.

W tym miejscu warto wspomnieć, że rywalizację U20 kobiet wygrała Olga Strzelczyk – do niedawna zawodniczka UKS MDK Olimp Lubin – a od kilku miesięcy szpadzistka klubu UKS Piast Legnica. W kategorii U20 mężczyzn – 2 miejsce i srebrny medal wywalczył Filip Ralko – zawodnik zaprzyjaźnionego klubu UKS Start Opole.