Udany sezon ŁAŁ

W ostatnim czasie podopieczni Studia Piosenki „ŁAŁ” działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Lubin odnieśli kilka sukcesów w regionalnych konkursach piosenki. Teraz przyszedł czas na podsumowania sezonu.

Centrum Kultury „Muza” odbył się koncert finałowy XXIV Dziecięcego Konkursu Wokalnego „O Złotą Nutkę”, w którym udział wzięła Aleksandra Naglik (mieszkanka Obory), na co dzień uczestniczka zajęć wokalnych, odbywających się w świetlicy wiejskiej w Osieku.. Aby dojść do finału Ola musiała zaprezentować jedną piosenkę podczas prezentacji konkursowych, w których wzięło udział ponad 50 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych. Wykonanie Oli zrobiło wrażenie na Jury, które przyznało jej Srebrną nutkę.

Poprzednio Zespół Wokalno – Instrumentalny wziął udział w V Rejonowym Konkursie Wokalnym – Śpiewowisko 2017 zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Spośród 16 wykonawców w kategorii starsi – gimnazjaliści i licealiści – zespół znalazł się w czołówce, zdobywając wyróżnienie. W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Naglik i Maja Fiebig – wokal oraz Hanna Napiórkowska i Anna Miller – gitara.

OKGL gratuluje sukcesów oraz zachęca dzieci i młodzież do uczestnictwa w zajęciach Studia Piosenki „ŁAŁ”, które oprócz przygotowania do świadomego uczestnictwa w sztuce wokalnej, znacząco wzbogaca i rozszerza swój program estradowy o szereg coraz to nowszych pozycji repertuarowych.

Inf.: okgminalubin.pl

Fot.: MDK Lubin/CK Muza Lubin

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz