Udane Mistrzostwa Polski bilardzistów!

83

Tytuł Mistrza Polski, dwa tytuły wicemistrzowskie i dwa brązowe medale wywalczyli lubińscy zawodnicy podczas Mistrzostw Polski w Bilard – Kielce 2018. Dla reprezentantów Dolnośląskiego Stowarzyszenia Bilardowego były to bardzo udane zawody.

Mieszko Fortuński zdobył złoto w 8 bil i dwa brązowe medale w pozostałych odmianach, Konrad Juszczyczyn wywalczył srebro w 9 bil, a Monika Ząbek srebro w 10 bil.

Tym samym lubińska drużyna w kategorii mężczyzn okazała się najlepszą , a w klasyfikacji medalowej open drugą drużyną mistrzostw, zdobywając największą ilość medali podczas tych zawodów.

Miły akcent dla jednego z zawodników towarzyszył również podczas gali 25-lecia Polskiego Związku Bilardowego na zakończenie mistrzostw. Konrad Juszczyszyn został wybrany najlepszym zawodnikiem 2018 roku (mistrzostwo Europy indywidualne w 9 bil i złoto drużynowe) i uhonorowany Pucharem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.