Udana inauguracja szczypiornistek

43

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin udanie rozpoczęły turniej Goleniów Summer Cup 2017. Miedziowe w pierwszym meczu dzisiejszego dnia pokonały norweski Skrim Kongsberg 24:22 (16:11).

Zagłębie do meczu z ekipą Norwegii przystąpiło bez rozgrywających. Na parkiecie nie zobaczyliśmy Klaudii Pielesz, Zany Marić i Aliny Wojtas. Do 10. minuty gra była wyrównana, ale z biegiem czasu miedziowe budowały swoją przewagę i pewnym momencie prowadziły już różnica ośmiu bramek. Do przerwy na tablicy wyników było 16:11 dla lubinianek.
W drugiej połowie gra się wyrównala ze wskazaniem na rywalki z Norwegii. Zespołowi Skrim udało się zniwelować straty główne przez błędy w ofensywie miedziowych. W obronie gra Metraco Zagłębia wyglądała całkiem nieźle, a w bramce bardzo dobrze spisywała się Monika Maliczkiewicz.

Metraco Zagłębie Lubin – Skrim Kongsberg 24:22 (16:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Bilik 1, Semeniuk 1, Trawczyńska 3, Rosińska 2, Górna 3, Piechnik 3, Ważna 2, Jochymek 4, Belmas 2, Milojević 2.