Udana inauguracja Miedziowych

535

Zwycięstwem zaczęli rozgrywki drugiej ligi zawodnicy Klubu Rugby Miedziowi. Lubinianie pokonali dziś na własnym stadionie RC Mazovia Mińsk Mazowiecki 38:5 (12:0).

Gospodarze od początku narzucili rywalom swój styl gry i szybko objęli prowadzenie. Zawodnicy Mazovii mieli spore problemy ze sforsowaniem szczelnej obrony Miedziowych i w pierwszej połowie nie punktowali. Lubinianie szanowali piłkę i wykorzystali swoje szanse, prowadząc do przerwy 12:0, choć mogli wygrywać wyżej.

W drugiej połowie gospodarze jeszcze przyśpieszyli tempo i zaliczali kolejne przyłożenia. Przyjezdni nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i wynik po stronie Miedziowych rósł. Ostatecznie lubinianie wygrali pewnie 38:5 i zainkasowali pierwsze punkty na inaugurację nowego sezonu drugiej ligi.

– Pierwsza połowa była troszkę słabsza w naszym wykonaniu, ale po przerwie się obudziliśmy. Przed nami kolejny mecz z Poznaniem, czyli drużyną teoretycznie silniejszą, ale będziemy chcieli tam wygrać. W obecnym sezonie gramy o awans – mówi Karol Darecki, zawodnik gospodarzy.

Klub Rugby Miedziowi Lubin – RC Mazovia Mińsk Mazowiecki 35:8 (12:0)

Miedziowi: Śmieiński, Woźniak, Allaf, Kubacki, Isztwan, Cekus, Jaszowski, Lisiewski M., Dmytrenko, Sthefanitsa, Derecki, Korotun, Czarny, Maikołajczyk, Lisiewski J, Poselay, Ryniec, Gołąbek, Tomczyński, Kluczyński, Wolszczak.