Uczniowie: szkoła to nie więzienie!

By zapanować nad uczniami, dyrekcja zamknęła drzwi szkoły. Teraz młodzież czuje się uwięziona. Powód? Spóźnianie się na lekcje i palenie papierosów. Czy to jedyny sposób by poskromić krnąbrnych uczniów?

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie nie kryją oburzenia. Po obwieszczeniu przez dyrektora zarządzenia w sprawie zamknięcia drzwi szkoły, w internecie zawrzało. „To jest szkoła czy więzienie?” – pytają oburzeni uczniowie.

W szkole od kwietnia ubiegłego roku nie funkcjonuje też sklepik szkolny. Jeśli ktoś zapomniał jedzenia z domu, po śniadanie wychodził do pobliskiego marketu. Teraz nie ma już takiej możliwości. 

– Mam prawie 20 lat, a nie mogę wyjść do sklepu po bułkę. To jest jakaś parodia! A co jeśli nagle wybuchnie pożar – denerwuje się uczeń ostatniej klasy.

Dyrektor mówi wprost: – Zostaliśmy zmuszeni, bo granice dobrego smaku zostały przekroczone – informuje Bogdan Dudek, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie.

W placówce uczniowie nie mogą podczas przerw wychodzić poza budynek, chyba że mają specjalne pozwolenie od rodziców czy wychowawcy. Skąd taka decyzja? Dyrektor tłumaczy, że młodzież spóźnia się na zajęcia i pali papierosy przed budynkiem.

Zespół Szkół nr 2 to szkoła średnia. Niektórzy uczniowie są już pełnoletni, stąd pojawiają się wątpliwości czy zakaz nie jest nadużyciem. Jak podkreślają młodzi, konstytucja gwarantuje im prawo do wolności.

– Zamknięcie drzwi szkoły to zły pomysł. Nie mamy możliwości kupić sobie śniadania, czy nawet wyjść na dwór i się przewietrzyć między zajęciami – mówi jeden z uczniów.

Dyrektor tłumaczy, że ta decyzja nie wzięła się znikąd. Już od jakiegoś czasu obserwował zachowanie swoich podopiecznych.

–  Dyrektorem szkoły jestem od września. Ta decyzja nie był podjęta pochopnie. Obserwowałem uczniów od 4 miesięcy i łagodnie ich ostrzegałem. Mamy ogromny problem z brakiem punktualności, jest to nagminnie łamane. Uczniowie spóźniają się ponad 5 minut i dezorganizuje to zajęcia dydaktyczne. Rozmowy na temat spóźniania się oraz palenia były prowadzone z uczniami od początku roku szkolnego – mówi Bogdan Dudek.

Jednak uczniowie przekonują, że nikt ich o zdanie nie pytał. Czują się też pominięci w tworzeniu nowego statutu szkoły.

– Jesteśmy dorosłymi ludźmi. Tymczasem nauczyciele mogą wychodzić na zewnątrz i palić papierosy, a nam już nie wolno. Nie rozumiem dlaczego jesteśmy traktowani inaczej?  – pyta inny z uczniów.

Dyrekcja twierdzi, że takie rozwiązanie to póki co wyłącznie eksperyment.Szkoła ma być zamknięta na razie tylko przez kilka dni, do piątku, 12 stycznia. Pod koniec tygodnia będzie można wyciągnąć wnioski z tej próby. Dyrektor nie ukrywa, iż liczy, że ten eksperyment będzie wystarczającą lekcją.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Stary
Stary
10 miesięcy 22 dni temu

Uczeń w szkole, ma się zajmować nauką a nie paleniem. Wprowadzić mundurki ,na rękaw tarcze , pozabierać telefony.Tak jak drzewiej bywało.Za pyskowanie do nauczycieli wywalać ze szkoły. Wtedy będzie ok. A jak się to komuś nie spodoba, to przymusu nauki nie ma. Miejsca pracy przy zmywaku w UK czekają.

Paweł
Paweł
10 miesięcy 28 dni temu

Zgadzam się z „MIESZKANIEC”popieram

...
...
10 miesięcy 29 dni temu

Najlepiej! Komentować że uczniowie to lenie. A ktoś się zainteresował powodami spóźnień. Jest to okres zimowy co powoduje że i busy się spóźniają (ponieważ duża liczba uczniów jest dojeżdzająca). Mając 18 lat nikt nie powinien się interesować czy na przerwie się idzie zapalić czy do sklepu.

wierny poddany
wierny poddany
11 miesięcy 22 godzin temu

i bardzo dobrze

wierny poddany
wierny poddany
11 miesięcy 22 godzin temu

i bardzo dobrze gnojom!

Zawodówka MCKK
Zawodówka MCKK
11 miesięcy 23 godzin temu

Pozdrawiam dyrektora… ale nie słusznie pan robi ci ktorzy skonczyli 18 lat powinni moc wyjsc zapalic nie potrzebuja zgody kogos

HENIUŚ
HENIUŚ
11 miesięcy 1 dzień temu

Zamykanie na klusz uczniów w budynku to raczej dziwny pomysł. Ale sprawa notorycznego spóźniania się na lekcje to już patologia. W młodych ludziach należy od dziecka zaszczepiać i wpajać im, że punktualność to wielka zaleta i powinność a przychodzenie 5 minut po dzwonku to olewanie nauczyciela, przepisów szkolnych i wystawianie sobie miana buraka pastewnego. Ja NIGDY przez 12 lat nauki nie spóźniłem się na zajęcia. I teraz też NIGDY nie spóźniam się na umówione spotkania, imprezy itp.

HASKI
HASKI
11 miesięcy 1 dzień temu

a czy ktoś czytał zarządzenie? tam jest wyraźnie napisane,że zamknięcie szkoły wprowadzone jest na okres próbny a uczniowie wyciągną w tego eksperymentu odpowiednie wnioski.

Absolwentka
Absolwentka
11 miesięcy 2 dni temu

Chodząc do tej szkoły kilka lat temu, ówczesny dyrektor Szagała wprowadził identyfikatory dla uczniów. Jeżeli ktoś zapomniał takowego dokumentu to nie został wpuszczony do szkoły. Uczeń nie mógł iść na lekcje!!! Oczywiście rozwiązanie było takie, że można było udać się do sekretariatu po zastępczy identyfikator, ale trzeba było za to zapłacić. Widzę, że w tej szkole jest coraz gorzej…

Absolwentka
Absolwentka
11 miesięcy 2 dni temu

Kilka lat temu ukończyłam tę szkołę. Chodząc do niej, ówczesny dyrektor Szagała wprowadził również identyfikatory … Jeżeli uczeń zapomniał z domu takowego identyfikatora to nie wpuścili go na teren szkoły. Oczywiście mógł się udać do sekretariatu po zastępczy dokument, ale oczywiście za dodatkową opłatą. Widzę, że w tej szkole jest coraz gorzej …

ania
ania
11 miesięcy 2 dni temu

dyrektor zrobil z siebie idiote troszeczkę 😉

Grum
Grum
11 miesięcy 3 dni temu

A co to stary dyrektor wrócił po przerwie i teraz próbuje nowe pomysły wdrożyć, co mu w głowie zakwitły przez czas nieobecności?

hmmmm
hmmmm
11 miesięcy 3 dni temu
Gdybym wciąż chodziła do szkoły i była podobna sytuacja… również nie podobałoby mi się to. Nikt w szkole nie ma prawa być zamykanym,a ten „eksperyment” to raczej nadużycie i niczego to nie nauczy uczniów. Ci co są pełnoletni i palą,będą palić. Lepiej by dyrektor monitoring pod szkołą zamontował żeby widać było kto tam pali i wtedy stosować stosowne kary np. zbieranie petów,czyszczenie terenu szkoły. Dla spóźnialskich wyproszenie z sali, zanotowanie dlaczego nie było ucznia w klasie kiedy byc powinien i dać do wglądu rodzicom na wywiadowce. Zamykanie szkoły moim zdaniem jest niedopuszczalne i również uważam że czułabym się jak w… Czytaj więcej »
M
M
11 miesięcy 3 dni temu

Nie wiem, czy ktos juz o tym wspomnial, ale to rzadna nowosc. Uczylam sie w tej szkole ladnych pare lat temu I owczesny pan dyrektor Szagala podjal identyczna decyzje. Oficjalne motywy byly podobne. Nieoficjalnie jednak wiadomo bylo ze Pan dyrektor lubil oszczedzac na ogrzewaniu. Drzwi byly zamykane tylko na zime. A przeciez tak zwane motywy aktualne caly rok.

Miś
Miś
11 miesięcy 2 dni temu

Kolejny głąb chodził do szkoły na darmo.. RZADNA nowość 🙂

sonda
sonda
11 miesięcy 3 dni temu

Szkoła to nie więzienie, nie podoba się, że trzeba na lekcje przychodzić punktualnie… droga wolna. Ciekawe jak taka młodzież radzi sobie na rynku, pracy już widzę tytuły ” Praca to nie więzienie, na papierosa mamy tylko 5 min”, „Szef traktuje nas jak niewolników, nie możemy się spóźniać po przerwie śniadaniowej”, „Nieludzkie warunki, nie mogę spóźnić się do pracy, a przecież muszę sobie kupić bułkę” 😛

Piotrek od Radka
Piotrek od Radka
11 miesięcy 3 dni temu

Ale w czym jest problem? W szkole palić nie wolno, terenu szkoły opuszczać podczas zajęć nie wolno, o tym wszystkim mówi statut.
Człowiek jest dorosły… jak nie mieszka u rodziców i pracuje sam na swoje utrzymanie… 18-latkowie obecnie = wióry w głowie.
Życzę wszystkim kopcącym papierosy żeby byli tak wylewni maturach, klasówkach i kartkówkach i żeby właśnie tam udowadniali wszystkim swoje racje.
Pozdrawiam absolwent `08 TE

kasik
kasik
11 miesięcy 3 dni temu

To co dawajcie zacznijcie jarać po kiblach , gdziekolwiek się da 😀 zapewne wiekszość Was pali to wszystkich nie wyrzuci przecież , a ile to przed szkołą sniadanko sobie zorganizować 😀

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy 3 dni temu

Po przeczytaniu Twojego komentarza, musiałem się na podłodze położyć, aby być na jego poziomie i dobrze go zrozumieć…

Kier
Kier
11 miesięcy 3 dni temu

Biedne dzieci, jakie się wszystkie nagle głodne zrobiło, nie mogą sobie do jedzenia nic kupić, ale o fajurach żadne nie wspomniało, że nie może sobie iść zapalić. Może i nie wszystkie palą i przez to cierpią, ze teraz nie mogą wyjść na chwilę. Moim zdaniem Ci co nie palą to powinni teraz robić porządek z tymi co jarają bo przez nich cierpią. Szkoła to jest teren publiczny i palenie na Jej terenie jest zabronione.

Uczeń szkoły
Uczeń szkoły
11 miesięcy 3 dni temu

Nikt nie palił na terenie szkoły 😉

Rocky
Rocky
11 miesięcy 3 dni temu

W domu rządzą dzieci w przedszkolu dzieci i rodzice a w szkole młodzież.Dyrektor powiedział dość a reszta dyrektorków udaje ze problemu nie ma i cichaczem chce przepykać zmianę zgarniając fortunę.Może już czas wziąć się za Dyrektorów edukacyjnych i ich zdyscyplinować także finansowo.Gdyby nie dyscyplina i wspaniali nauczyciele – z powołania to dzisiaj byłbym diabełkiem,,,,

hehehe
hehehe
11 miesięcy 3 dni temu

Pogratulować Twoim nauczycielom wątpliwego sukcesu pedagogicznego Rocky 😀

do Rocky
do Rocky
11 miesięcy 3 dni temu

Najwyższy czas pacanie abyś wziął się za siebie.Zacznij się wreszcie leczyć albo zmień lekarza bo jak narazie to diabełkiem nie jesteś ale idiotą na pewno

Polak
Polak
11 miesięcy 3 dni temu

Bo ja wiem czy to dobrze ? Lepiej jak za spóźnianie Nauczyciele nie wpuszczają ich na zajęcia i wpisują nieobecność to ich na pewno czegoś nauczy. Palenie? Niech se trują organizm pełnoletni a ci co mają poniżej 18 lat za przyłapanie na terenie szkoły niech w zamian pozbierają wszystkie pety bądź niech zostają po lekcji w kozie. Powinno się coś takiego wprowadzić. Bo zamykanie to rzeczywiście jak w więzieniu a uczeń w szkole powinien czuć się bezpiecznie.

Kazimierz
Kazimierz
11 miesięcy 3 dni temu

Bardzo dobrze Panie dyrektorze, myślała kałuża, że jest duża no cóż nie znała jezior ani mórz, banda niewychowanego bydła była ostrzegana a teraz niech płaczą.

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy 3 dni temu

Bardzo Dobrze zrobił pan dr. Bogdan Dudek. Trzeba walczyć z hamstwem i chuligaństwem. Hołote która nie potrafi się zachować i nie potrafi zrozumieć że są wolni (nikt im nie karze chodzić do tej szkoły ) i nie potrafi zrozumieć że wina jest o ich stronie trzeba tępić. Cytując sztaudyngera. „Mówiła żaba do żaby Bociana zabić trzeba cóż że miał racje zjadł je na kolacje” Pozdrowienia dla Pana Dyrektora od technikum MCKK

moon
moon
11 miesięcy 3 dni temu

HAMSTWO.. KARZE Panie Dyrektorze Technikum MCKK, pańscy dorośli ponoć uczniowie nie znają podstawowych zasad ortografii. Zalecałbym nacisk na szkolenie w tym kierunku i kilka kartkówek w najbliższym czasie dla uniknięcia wtórnego analfabetyzmu wśród młodzieży.. 😀

HASKI
HASKI
11 miesięcy 3 dni temu

Bardzo dobrze! jeżeli nie ma innego sposobu na uczniów,może to czegoś ich nauczy. Czy jak już kiedyś pójdą do pracy to tez będą sobie w czasie pracy wychodzić co 45 min na papieroska lub biegać do sklepu po bułeczki? Ludzie opamiętajcie się i zacznijcie się uczyć dorosłości i odpowiedzialności. Szkoła to nie plac zabaw. Do zakładu pracy też będą wzywać telewizję bo muszą 8 godzin pracować?

Ziutek..
Ziutek..
11 miesięcy 3 dni temu
O zgrozo.. Widzę, że im głębiej w XXI w. tym społeczeństwo bardziej się uwstecznia. Wymaga się od młodzieży postaw dojrzałych i etycznie zasadnych stosując argument bezwzględny – argument siły. U progu ich dorosłości, kiedy tą dorosłość się tak podkreśla zamyka się drzwi na klucz. A co do poziomu szkoły to pamiętajmy, że nie tylko uczniowie go określają, a w głównej mierze nauczyciele. Swoją drogą ciekawe czy Pan Dyrektor oprócz obserwacji wysilił się żeby rozważyć inne sposoby rozwiązania problemu niż ten, który wybrał. O ile mogę rozumieć, że komentatorzy mogą mieć sentymentalną tendencję do pewnej bezdyskusyjności wyniesioną z dawnych lat, o… Czytaj więcej »
Paweł Grzybek
Paweł Grzybek
11 miesięcy 3 dni temu
To nieźli komuniści z was wszystkich 😉 Każdy pełnoletni obywatel ma prawo do tego co mu się należy.. Jeżeli chcę zapalić, napić się lub wyjść ze szkoły na czas nieokreślony to powinien móc to zrobić, ale za tym ponieść odpowiednie konsekwencje jedynie w przypadku nieobecności na lekcji, przyjściu do szkoły w stanie nietrzeźwym lub paleniu na terenie szkoły które jest miejscem publicznym. Według mnie obecny system edukacji nie nadaje się do niczego. 🙂 Pisanie o tym jak to PiS jest zły nie wnosi nic do dyskusji, bo zarówno PiS, PO jak i Nowoczesna.PO nie planuję rozszerzyć naszych wolności a jedynie… Czytaj więcej »
Paweł Grzybek
Paweł Grzybek
11 miesięcy 3 dni temu

Na miejscu dyrektora zamiast zamykać całą szkołę rozporządzilbym aby każdy nauczyciel miał prawo kilka minut po dzwonku zamknąć klasę w której prowadzi lekcje

ela
ela
11 miesięcy 3 dni temu

Do książek a nie kieszonkowe na fajki wydawać. Biedna zestresowana młodzież życiem szkolnym odreagować na fajce.

4for
4for
11 miesięcy 3 dni temu

Niemoc intelektualna dzisiejszej młodzieży jest porażająca, więc muszą nadrabiać chlaniem , ćpaniem i paleniem !!!! Ważne by był sztos !!!

Krzysztof Sauć
Krzysztof Sauć
11 miesięcy 3 dni temu

Gierczak proszę się opanować w internecie ciekawe czy w klatce z Marcinem będziesz tak gadał :))).Chciałem pozdrowić 1AL i Wojtka Bilmona 🙂

Opetany
Opetany
11 miesięcy 3 dni temu
Ludzie opamietajcie się zanim będzie za późno ktoś już na dole napisał dobra zmiana ! Wiadomo o co chodzi ! No właśnie wiadomo o co chodzi ! W Polsce robi się drugi Komunizm ludzie którzy dochodzą do władzy zaczynają nami pomiatac jak chcą! To ma być demokratyczne państwo? Przychodzi jakiś Dudek i robi ze szkołą co chcę A Ci wyżej się z tego cieszą bo im to na rękę A oglupialy kraj myśli że jest wszystko Ok. Nie nie jest Ok! Nigdy bym nie wysłał do takiej szkoły dzieciaka co nie może wyjść ze szkoły! Ludzie to w Korei dzieci… Czytaj więcej »
Andrzejewski
Andrzejewski
11 miesięcy 3 dni temu

Przecież to jak byk widać że dyrektor Dudek z maffi Roberta r chcę się pokazać I robi wielki szum po tym jak dostał awans od RR na dyrektora. Telewizja , wprowadzanie regulaminów niezgodnych z prawem w Polsce zaczyna być się modne. Dyrektor nnaogladal się za dużo TVPIS i postępuje Niczym kimkaczun z PiSu. Robi szum żeby pokazać się w mediach A za rok dwa będzie startował jako radny RR I SPÓŁKI

Józek Galot
Józek Galot
11 miesięcy 3 dni temu
Większej głupoty nie słyszałem! Uczniowie jak będą chcieli to i tak będą palić, a kroki podjęte przez dyrektora powinny być potępione i surowo ukarane, to nie jest PRL kiedy uczniowie nie mieli swoich. Dziś żyjemy w wolnym kraju a takie działania mają na celu ograniczenie wolności. To jest karygodne! 1. Każdy ma prawo do wolności i bezpieczeństwa osobistego. Nikt nie może być pozbawiony wolności, z wyjątkiem następujących przypadków i w trybie ustalonym przez prawo: a) zgodnego z prawem pozbawienia wolności w wyniku skazania przez właściwy sąd; b) zgodnego z prawem zatrzymania lub aresztowania w przypadku niepodporządkowania się wydanemu zgodnie z… Czytaj więcej »
done
done
11 miesięcy 3 dni temu

Już widzę jak te wszystkie tapeciary przyjmują do innych szkół – nie oszukujmy się, wybitni ludzie nie wybierają tej placówki (choć zdarzają się wyjątki). Widać to po sposobie wypowiedzi i doborze argumentów, które są na poziomie roszczeniowych przedszkolaków pozbawionych zabawek. Gdzie wasz samorząd, rozmowa z dyrekcją? Czy ktoś prowadził NORMALNE negocjacje na ten temat? Czy jedyne, co potraficie to rządzenie, krzyczenie i tupanie nogą?

DyrektorNaczelnyPatelni
DyrektorNaczelnyPatelni
11 miesięcy 3 dni temu

Pełnoletnia dzieciarnia sama sobie narobiła dymu. Podmuch dorosłości poprzestawiał im w głowach. Jak by chodzili na fajkę gdzieś z boku A nie ma widoku jarali i pluli na chodnik to by mieli spokój. Ja jestem pełnoletni i też mnie mogę wyjść przed zakład pracy i jarać gdzie popadnie. A nauczyciel każdego spóznialskiego powinien brać na ochotnika do odpowiedzi to by po tygodniu się w parach 5 min przed czasem ustawiali. Podsumowując młodzież gdyby paliła z dala od szkoły i nie spóźniła się na lekcje było by ok. Np dzieciaki z 1lo chodzą palić za bloki i mają spakuj. Dziękuję

Patrycja
Patrycja
11 miesięcy 3 dni temu

Popieram tego dyrektora ma rację w każdej szkole tak powinno być

drodzy uczniowie
drodzy uczniowie
11 miesięcy 3 dni temu

dobra zmiana dotarła do waszej szkoły, hahahaha. kto kumaty wie o co chodzi

Autsajder
Autsajder
11 miesięcy 3 dni temu

No i wyjaśniło się, dlaczego pod NETTO oraz na skwerze Kajko i Kokosz nie ma rozdartych „dziewic” z fają w buzi. Dyrektorze tak trzymać!

...
...
11 miesięcy 3 dni temu

Jednym słowem cyrk

Rocky
Rocky
11 miesięcy 3 dni temu

Jeżeli kadra nauczycielska odpowiada za dyscyplinę edukację i bezpieczeństwo to sprawa jest oczywista,,

Emeryt
Emeryt
11 miesięcy 3 dni temu

Panie dyrektorze, lepiej zamknąć drzwi od sali po dzwonku i kto się spóźni to N , jak się nie chcą uczyć to niech idą puszki zbierać

Gość
Gość
11 miesięcy 3 dni temu

Jak łepki palą papierosy to niech dyrektor dogada się z policją żeby zrobili niespodziewany nalot pewnego dnia. Niepełnoletnich do sądu, a dla „dorosłych” mandacik.

Piewca_banału
Piewca_banału
11 miesięcy 3 dni temu

Za co mandacil? Za palenie? Mam 25lat i gdyby policjant mial karac 20letniego chlopaka za palenie po za terenem szkoly to rownie dobrze moglby go dac mi za palenie w drodze do pracy. Myśl troche

kkp
kkp
11 miesięcy 3 dni temu

Jakieś 20 lat temu było tak samo, kiedy dyrektorką była Starzynska i Plecińska i żaden z uczniów nie żalił się publicznie że na papieroska wyjść nie może
A bułkę to można sobie kupić w netto przed lekcjami.

Luzak
Luzak
11 miesięcy 3 dni temu

Gdy ja uczęszczałem do tej szkoły (2002-2006) też w dyrekcji była Starzyńska i Plecińska i nie było żadnych zakazów wychodzenia na zewnątrz. I przecież wszyscy wiedzą, że zawsze najlepsze ekipy wychodzą na przerwie na fajkę 😀

mis
mis
11 miesięcy 3 dni temu

Im niższy poziom nauki tym większe buraki i cwaniaki z uczniów.. Dyrektor próbuje zaprowadzić porządek – i dobrze! Chłopcy myślą, że jak im niedawno włoski wyrosły tu i ówdzie to są dorośli. Oj przekonają się, że nie jest tak łatwo. Wina jest też rodziców, że nie znają swoich dzieci i potem „przecież moje dzieci są grzeczne”
absolwent II LO, niegdyś uczeń prof. Dudka, sympatyk fraszek Jana Izydora Sztaudyngera 😉

lok
lok
11 miesięcy 3 dni temu

Mamusia kanapki powinna im do szkoły robić bo szlachta ma już po 18 lat.Przypominam że 18 lat to wiek umowny że jest się dorosłym .Tak naprawdę to dorosłym może być osoba w wieku 16 lat a inna w wieku 60 to zależy od dojrzałości człowieka nie wieku.

Joanna
Joanna
11 miesięcy 3 dni temu
Straszne to wszystko co czytam, komentujący (niektórzy) obrażają się wzajemnie, poza tym patrząc na dzisiejszą młodzież – uogólniam, to młodzież z tej szkoły chyba górnych lotów nie jest. Jaka jest zdawalność matury, odsetek kończących studia? Jak świat światem, ten kto chce się uczyć to będzie, palić – również. Zostawmy ich sobie samym na pastwę losu, życie ich szybko zweryfikuje. Nauczyciele niech pracują z tymi, którym zależy. A jeśli głód ich dopada a nie ma sklepiku, to na piśmie od rodziców wziąć stosowne oświadczenie. Spóźnialskich nie wpuszczać na lekcje – określić to w regulaminie. A opornych – wyrzucać. Nikt się nie… Czytaj więcej »
kim
kim
11 miesięcy 3 dni temu

Pomysł może nie jest najlepszy z zamkniętymi drzwiami ale to co się dzieje i wyprawia w większości szkół średnich to rozpacz. W ceglance to całkowita demoralizacja na przerwach zwłaszcza to widać w pobliskiej piekarni (złodziejstwo). Jak ktoś wspomniał nikt nikogo na siłę po 18 nie trzyma w szkole i tak nic z nich nie będzie. Szkoła to przede wszystkim nauka postawy zachowania ,której nie mają. Czym mniejszy poziom szkoły tym większe cwaniactwo. Pod I LO nie widać takiego problemu i z tych młodych ludzi coś wyrośnie.

Karol
Karol
11 miesięcy 3 dni temu

Dla uściślenia kończyłem Technikum nr 1 w Lubinie czy jak tam wolisz „ceglanke” i nie jedna osoba z tych jak ich nazwałaś uczniów I LO z których coś wyrośnie nie wytrzymali nawet 3 semestrów na poważnej uczelni.

Iwona
Iwona
11 miesięcy 3 dni temu

Mój brat skończył ILO i dziś jest rezydentem na oddziale urologii w wojewódzkim szpitalu we Wrocławiu. Więc jednak ktoś tam, na tych „poważanych” uczelniach dotrwał.

Wacław..KG
Wacław..KG
11 miesięcy 2 dni temu

A czy ja stwierdziłem że nikt? czy napisałem że „nie jedna osoba z tych jak ich nazwałaś uczniów I LO z których coś wyrośnie nie wytrzymali nawet 3 semestrów” czytanie ze zrozumieniem. Brat pracuje w szpitalu a ty nawet czytać dobrze nie umiesz. ehhhh po za tym wyjątek potwierdza regułę 🙂 Pozdrawia klasa 1-3 i czytanie ze zrozumieniem 🙂

Karol
Karol
11 miesięcy 3 dni temu
A kim Ty jesteś by oceniać czy z kogoś coś bedzię czy nie? Ja również kończyłem tą szkołe i również wychodziłem na papierosy i spóźniałem się na zajęcia, a w tym roku kończe drugi stopień studiów na politechnice we Wrocławiu. Czyli posiadam wyższe wykształcenie niż ty. Więc na jakiej podstawie ty ich oceniasz? Swoją wypowiedzią pokazujesz że to z Ciebie nic nie wyszło. Po drugie pod I LO nie ma tego problemu? Hahahaha Pod drzwiami nie ma, wystarczy przejść się koło kościoła lub za szkołe Cogito lub kawałek po parku pospacerować w strone banku to sie przekonasz. Więc jak masz… Czytaj więcej »
Inny uczeń
Inny uczeń
11 miesięcy 3 dni temu

Brawo jeszcze mówi że to jego eksperyment
Na pewno uczniowie się na to złapią .
Weź ty się w łeb piknik dyrek

Absolwentka szkoly
Absolwentka szkoly
11 miesięcy 4 dni temu

Juz wczesniejszy dyrektor wrowadzal zakaz wychodzenia, nowy dyrektor a pomysly stare. Bywaly rowniez uwagi, telefony do rodzicow sprzatanie po lekcjach petow.. nie popieram takich zachowan. Do niczego to nie prowadzi. zwlaszcza, ze jak pisza sklepiku w szkole juz nie ma. To pelnoletnie osoby. Jesli beda chcialy palic to beda to robili czy w czasie przerw czy po lekcjach. Inni dyrektorzy akceptuja takie zachowania tylko w tej szkole wiecznie jeden i ten sam problem.

Była uczennica
Była uczennica
11 miesięcy 4 dni temu

Dyrektor szkoły jest bardzo inteligentnym człowiekiem i posiada ogromną wiedzę z różnych dziedzin nauki, także myślę, że wyciągnie odpowiednie wnioski po przeprowadzonym eksperymencie.

pokahontas
pokahontas
11 miesięcy 4 dni temu

Nauczyciele wychodzą bocznymi wyjściami na papierosa lub nawet bezczelnie palą obok nas, ale to my jesteśmy tymi najgorszymi. Może niech pan dyrektor zacznie kontrolować swoich pracowników, hmm? ; – )

wpDiscuz