Uczniowie solidarni z nauczycielami

2971

#Murem za nauczycielami. Takich napisów w Lubinie zobaczymy dzisiaj kilka. Pierwszy choćby tutaj, pod I Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Lubińscy uczniowie, na znak poparcia swoich profesorów, wypisują pokrzepiające hasła.

Patryk Spaliński, organizator akcji, przyznaje że pomysł zaczerpnął z ogólnopolskich mediów. – Poszliśmy za przykładem Bydgoszczy, Wrocławia czy Warszawy. Tamtejsi uczniowie, solidaryzując się ze swoimi nauczycielami, wypisują kredą na chodnikach pokrzepiające teksty – relacjonuje Patryk, uczeń I LO w Lubinie.

Nastolatek utworzył wydarzenie na Facebooku, na które zapisało się wiele osób.

– Nauczyciele to też ludzie. Sądzę, że podczas strajku towarzyszą im różne emocje. Właśnie takimi hasłami chcieliśmy ich wspomóc i wzmocnić w tym działaniu – opowiada pomysłodawca akcji w naszym mieście.

Patryk Spaliński

– Akcja w każdym mieście wygląda tak samo – tłumaczy nastolatek. – Pod głównym wejściem do szkoły powstał napis krążący w socjalmediach, opatrzony hasztagiem #murem za nauczycielami. Narysowaliśmy też pomarańczowy wykrzyknik, czyli symbol strajku – dopowiada chłopak.

Dodatkowo, uczestnicy wydarzenia napiszą za co są wdzięczni nauczycielom i za co ich cenią. Młodzież zapowiedziała, że napisy powstaną również pod innymi szkołami.

Strajk w polskich szkołach trwa osiem dni.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość