Uczą ratować ludzkie życie

8

Właśnie rozpoczyna się piąta edycja programu „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Program jest finansowany ze środków powiatu lubińskiego, a wszystkie szkolenia są realizowane przez Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

W tym roku w ramach programu zostanie przeprowadzonych 39 szkoleń, w których weźmie udział około 1065 uczniów klas pierwszych z 11 szkół.

Młodzież będzie się szkolić pod okiem zawodowych ratowników – świetnych specjalistów doświadczonych w udzielaniu pierwszej pomocy, jak i w prowadzeniu szkoleń uczących ratować ludzkie życie.

– Jak co roku gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego udziału w zajęciach, angażowania się w ćwiczenia na fantomach i dużej uwagi podczas omawiania pracy z AED – to bardzo ważne, by jak najwięcej informacji zostało w głowie. Kiedy zajdzie potrzeba faktycznej pomocy, nawet pod wpływem stresu, z łatwością będzie można powrócić do utrwalonych ćwiczeniami informacji – mówią organizatorzy szkoleń.

Program już wystartował i pierwsi uczniowie zostali przeszkoleni z zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Zakończenie programu planowane jest na czerwiec 2019 r.

Źródło i fot. MCKK

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość