Tysiące psich piękności w hali

W przedostatni weekend stycznia lubińską halę widowiskowo-sportową opanują czworonogi. Po raz pierwszy odbędzie się tu nie ogólnopolska, a międzynarodowa wystawa psów rasowych. Będzie można zobaczyć około dwa tysiące zwierzaków różnych ras – również tych rzadkich – nie tylko z Polski, ale i między innymi z Niemiec czy Czech.

Azumi i Amires oraz Marzena Kawka. Wystawa psów w 2017 roku

– Do tej pory zgłoszono 1950 psów – mówi Beata Kujawska, przewodnicząca legnickiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Najliczniej reprezentowany będzie buldog francuski. W wystawie weźmie udział 76 psów tej rasy.

Na imprezie będzie też okazja, by zobaczyć przedstawicieli rzadkich ras. Wezmą w niej udział pojedyncze psy: cirneco dell’etna, puli kolorowy, cimarrón urugayo, terier brazylijski, gończy serbski trójkolorowy i braque d’auvergne.

Wszystkie rasy zostaną podzielone na dziesięć grup. Pięć z nich rywalizować będzie pierwszego dnia, czyli w sobotę 20 stycznia, reszta – w niedzielę, 21 stycznia. Każdego dnia odbędzie się 14 ringów, czyli w sumie podczas całej wystawy – 28. Wystawa czynna będzie od godziny 10 do 18. Natomiast najpiękniejszego psa całej imprezy poznamy dopiero pod koniec, w niedzielę około godziny 17.

– W ubiegłym roku w Lubinie odbyła się wystawa krajowa, w tym mamy już imprezę na poziomie międzynarodowym, dlatego też będzie ona trwała nie jeden, a dwa dni – mówi Beata Kujawska. – W całym kraju w roku jest takich imprez około 20, na 200 wystaw. Legnicki oddział organizuje międzynarodową wystawę po raz piąty. Jednak do tej pory odbywały się one w Głogowie. Teraz, po raz pierwszy organizujemy ją w Lubinie. I tak już zostanie, mamy bowiem przyznane zgody na organizację również na rok 2019 i 2020 – dodaje.

Na wystawę do lubińskiej hali przyjadą hodowcy psów między innymi z Polski, Niemiec i Czech. Ta impreza to również dobra okazja do przyjrzenia się psom różnych ras dla tych, którzy planują zakup czworonoga. Będzie można także porozmawiać z hodowcami.

W hali rozstawione zostaną również stoiska handlowe ze wszystkim, co niezbędne dla czworonogów, od karmy, po smycze i zabawki.

Bilety wstępu będą dostępne na miejscu – dorośli zapłacą 10 złotych, młodzież szkolna 5 złotych, a dla dzieci do lat siedmiu wstęp będzie bezpłatny.

Do Lubina wystawy psów, organizowane przez legnicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce, wróciły po wieloletniej przerwie w 2015 roku. Wtedy to odbyła się tu ogólnopolska letnia impreza. Później co roku lubińska hala gościła zimową wystawę o zasięgu ogólnokrajowym. W tym roku po raz pierwszy w hali odbędzie się międzynarodowe spotkanie hodowców psów.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
ANTYSUKA
ANTYSUKA
10 miesięcy 27 dni temu

normalnie nie mozna chodzic po trawie, poprostu SRALNIA!!!

Obywatelka
Obywatelka
10 miesięcy 27 dni temu

Odpowiedzialni obywatele Lubina zadamy obowiazek kaganca I smyczy w miescie, I wysokie podatki oraz kary dla kundlarzy. Za nieposprzatanie po kundlu 1000 zl kary, za atak na przechodnia 5000 zl kary.

gajowy z Coventry
gajowy z Coventry
10 miesięcy 27 dni temu

Mnie podoba się UK, tam psiarczyk idący ze swoim futrzakiem trzyma w kieszeni nie ręce z srajpaki, bo na prawie każdym słupie, koszu czy budowli jest tabliczka o treści, nie posprzątanie po psie kara do 1000 funtów a ludziska zbierają, oj zbierają, aż miło patrzeć, ale są też tacy co ryzykują, do czasu…

Rocky
Rocky
10 miesięcy 28 dni temu

Są Ludzie i Ludziska do pierwszych należą Ci lubiące zwierzątka do których ja też należę.A kiedy będzie wystawa Hien bo mam kilka za sobą,,

hehehe
hehehe
10 miesięcy 27 dni temu

Załóż im kagańce Rocky żeby ludzi nie pogryzły i mocno je trzymaj 😀
A pozwolenie na taką hodowlę masz ? 😀

Daro
Daro
10 miesięcy 29 dni temu

Skoro pani przewodnicząca wszystko wie , to ja się pytam gdzie są statystyki ?

wpDiscuz