Tysiące psich piękności w hali

W przedostatni weekend stycznia lubińską halę widowiskowo-sportową opanują czworonogi. Po raz pierwszy odbędzie się tu nie ogólnopolska, a międzynarodowa wystawa psów rasowych. Będzie można zobaczyć około dwa tysiące zwierzaków różnych ras – również tych rzadkich – nie tylko z Polski, ale i między innymi z Niemiec czy Czech.

Azumi i Amires oraz Marzena Kawka. Wystawa psów w 2017 roku

– Do tej pory zgłoszono 1950 psów – mówi Beata Kujawska, przewodnicząca legnickiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Najliczniej reprezentowany będzie buldog francuski. W wystawie weźmie udział 76 psów tej rasy.

Na imprezie będzie też okazja, by zobaczyć przedstawicieli rzadkich ras. Wezmą w niej udział pojedyncze psy: cirneco dell’etna, puli kolorowy, cimarrón urugayo, terier brazylijski, gończy serbski trójkolorowy i braque d’auvergne.

Wszystkie rasy zostaną podzielone na dziesięć grup. Pięć z nich rywalizować będzie pierwszego dnia, czyli w sobotę 20 stycznia, reszta – w niedzielę, 21 stycznia. Każdego dnia odbędzie się 14 ringów, czyli w sumie podczas całej wystawy – 28. Wystawa czynna będzie od godziny 10 do 18. Natomiast najpiękniejszego psa całej imprezy poznamy dopiero pod koniec, w niedzielę około godziny 17.

– W ubiegłym roku w Lubinie odbyła się wystawa krajowa, w tym mamy już imprezę na poziomie międzynarodowym, dlatego też będzie ona trwała nie jeden, a dwa dni – mówi Beata Kujawska. – W całym kraju w roku jest takich imprez około 20, na 200 wystaw. Legnicki oddział organizuje międzynarodową wystawę po raz piąty. Jednak do tej pory odbywały się one w Głogowie. Teraz, po raz pierwszy organizujemy ją w Lubinie. I tak już zostanie, mamy bowiem przyznane zgody na organizację również na rok 2019 i 2020 – dodaje.

Na wystawę do lubińskiej hali przyjadą hodowcy psów między innymi z Polski, Niemiec i Czech. Ta impreza to również dobra okazja do przyjrzenia się psom różnych ras dla tych, którzy planują zakup czworonoga. Będzie można także porozmawiać z hodowcami.

W hali rozstawione zostaną również stoiska handlowe ze wszystkim, co niezbędne dla czworonogów, od karmy, po smycze i zabawki.

Bilety wstępu będą dostępne na miejscu – dorośli zapłacą 10 złotych, młodzież szkolna 5 złotych, a dla dzieci do lat siedmiu wstęp będzie bezpłatny.

Do Lubina wystawy psów, organizowane przez legnicki oddział Związku Kynologicznego w Polsce, wróciły po wieloletniej przerwie w 2015 roku. Wtedy to odbyła się tu ogólnopolska letnia impreza. Później co roku lubińska hala gościła zimową wystawę o zasięgu ogólnokrajowym. W tym roku po raz pierwszy w hali odbędzie się międzynarodowe spotkanie hodowców psów.

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Tysiące psich piękności w hali"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
ANTYSUKA
Gość
ANTYSUKA
8 miesięcy 2 dni temu

normalnie nie mozna chodzic po trawie, poprostu SRALNIA!!!

Obywatelka
Gość
Obywatelka
8 miesięcy 3 dni temu

Odpowiedzialni obywatele Lubina zadamy obowiazek kaganca I smyczy w miescie, I wysokie podatki oraz kary dla kundlarzy. Za nieposprzatanie po kundlu 1000 zl kary, za atak na przechodnia 5000 zl kary.

gajowy z Coventry
Gość
gajowy z Coventry
8 miesięcy 3 dni temu

Mnie podoba się UK, tam psiarczyk idący ze swoim futrzakiem trzyma w kieszeni nie ręce z srajpaki, bo na prawie każdym słupie, koszu czy budowli jest tabliczka o treści, nie posprzątanie po psie kara do 1000 funtów a ludziska zbierają, oj zbierają, aż miło patrzeć, ale są też tacy co ryzykują, do czasu…

Rocky
Gość
Rocky
8 miesięcy 3 dni temu

Są Ludzie i Ludziska do pierwszych należą Ci lubiące zwierzątka do których ja też należę.A kiedy będzie wystawa Hien bo mam kilka za sobą,,

hehehe
Gość
hehehe
8 miesięcy 3 dni temu

Załóż im kagańce Rocky żeby ludzi nie pogryzły i mocno je trzymaj 😀
A pozwolenie na taką hodowlę masz ? 😀

Daro
Gość
Daro
8 miesięcy 4 dni temu

Skoro pani przewodnicząca wszystko wie , to ja się pytam gdzie są statystyki ?

wpDiscuz