Tydzień w kinie

49

Thriller Sofii Coppoli „Na pokuszenie”, ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego „Ptaki śpiewają w Kigali” oraz animowankę „Lego Ninjago: Film” będzie można obejrzeć od dzisiaj, 22 września, w lubińskim kinie Muza.

Oprócz tych trzech nowości nadal wyświetlana będzie produkcja „Tarapaty”. Będzie ona gościć na ekranach kina Muza do 28 września, tak samo jak film „Na pokuszenie”.

Nieco dłużej będą pokazywane: polski film „Ptaki śpiewają w Kigali” oraz animowany „Lego Ninjago: Film”, bo do 5 października. Ta ostatnia produkcja wyświetlana będzie w wersji 2D i 3D.

Natomiast w środowym DKF-ie, 27 września, będzie można obejrzeć szwedzki film „Mężczyzna imieniem Ove”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Na pokuszenie”

Klimatyczny thriller Sofii Coppoli w gwiazdorskiej obsadzie: Nicole Kidman, Colin Farrell, Kirsten Dunst i Elle Fanning. W czasach wojny secesyjnej w jednej z południowych szkół dla dziewcząt młode kobiety opiekują się rannym żołnierzem wroga. Wraz ze stopniowym, powolnym powrotem mężczyzny do zdrowia, dom zaczyna wypełniać napięcie seksualne i nieoczekiwana rywalizacja, która każe dziewczętom łamać wszelkie tabu i zmieniać rzeczywistość wokół nich.

Na festiwalu w Cannes Sofia Coppola została wyróżniona nagrodą za najlepszą reżyserię. To pierwsza od 1961 r. nagroda w tej kategorii, która została przyznana kobiecie.

 

„Ptaki śpiewają w Kigali”

Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Polska ornitolog pracująca w Rwandzie ratuje młodą dziewczynę z plemienia Tutsi.

Ostatni wspólny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – twórców wielokrotnie nagradzanych obrazów „Papusza” i „Plac Zbawiciela”. Film otrzymał nagrodę FIRST LOOK na MFF w Locarno 2016 dla polskiego filmu w fazie postprodukcji oraz wziął udział w Konkursie Głównym 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017, gdzie Jowita Budnik i Eliane Umuhire otrzymały nagrody za najlepsze role żeńskie.

 

„Lego Ninjago: Film”

Do walki o Ninjago City staną: młody Lloyd, zwany również Zielonym Ninją oraz jego przyjaciele – tajni wojownicy i Master Builderzy LEGO. Grupie przewodzi mistrz kung fu Wu. Bohaterowie muszą pokonać złego lorda Garmadona, Najgorszego Gościa Wszech Czasów i jednocześnie ojca samego Lloyda.

 

„Tarapaty”

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek z nieodłącznym psem Pulpetem. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

 

„Mężczyzna imieniem Ove”

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę…

Film zebrał wiele wyróżnień i entuzjastycznych recenzji na całym świecie i został nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu. Jest to adaptacja bestsellerowej powieści „Mężczyzna imieniem Ove” Fredrika Backmana. Krytycy najczęściej porównują dzieło Hannesa Holma z „Gran Torino” Clinta Eastwooda, ale także z „Forrestem Gumpem”, „Schmidtem” czy „Lepiej być nie może”. Nominowany do Oscara 2017 w kategorii film nieanglojęzyczny oraz za najlepszą charakteryzację.


POWIĄZANE ARTYKUŁY