Twarda walka o dziesiątą lokatę

Niesamowicie dużo poświęconej energii, pot, krew i połamane palce. Rugby to sport dla prawdziwych twardzieli, a ostatni mecz w rozgrywkach II ligi, w którym Miedziowi Rugby Lubin podejmowali Chaos Poznań, miał w sobie wszystkie wspomniane na początku elementy. Wysiłek poszedł na marne. Gospodarze zwyciężyli i to przy dopingu wspaniałych kibiców.

Mecz Rugby 15, w którym Miedziowi Lubin na stadionie RCS podejmowali Chaos Poznań, przysporzył kibicom wielu emocji. Niesamowita walka o piłkę w młynie, szybkie ataki i solidne szarże, a do tego pełne wysiłku przyłożenia, które utrudniał silny porywisty wiatr i deszcz. Do przerwy lubinianie wygrywali 19:16. W drugiej połowie utrzymywali jedno tempo, pomimo kontuzji i niekiedy połamanych palców. Starcia często kończyły się nokautem zawodników, którzy jednak powracali do gry. Ostatecznie Miedziowi Rugby Lubin pokonali dobrze dysponowany Poznań 24:21. Lepszy bilans punktowy zadecydował o tym, że 10 lokatę na koniec rozgrywek wywalczył Poznań. Lubinianie uplasowali się na 11. miejscu.

– Ciężki mecz. Można powiedzieć najcięższa linia młyna w Polsce. Patrząc na rywalizację z Chaosem Poznań. Ciężki mecz, ale należy się z tym liczyć to jest taki sport. Robimy postępy i z sezonu jesteśmy niezwykle uradowani – puentuje Tomasz Nimczyk, zawodnik Miedziowych Rugby Lubin.

Mecz o X miejsce II ligi mężczyzn Rugby 15:
Miedziowi Lubin v Chaos Poznań 24:21 (19:16)

Fot. Mariusz Babicz

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Chaos Poznań
Chaos Poznań
11 miesięcy 22 dni temu

Gratulujemy zwycięztwa, ale 10 miejsce utrzymał Chaos. Przy tej samej liczbie punktów (obie drużyny po 15) decyduje bilans meczy bezpośrednich (tutaj też mamy remis Chaos wygrał usiebie 3 punktami, a w Lubinie przegrał trzema), dlatgo decyduje trzecie kryterium, czyli różnica w małych punktach i tutaj Chaos ma lepszy bilans.

wpDiscuz