Tuwim Julek i Teatr Małe Mi dla najmłodszych

Ten spektakl powstał z myślą o najmłodszych. W sierpniu w Centrum Kultury Muza wystawione zostanie przedstawienie Teatru Małe Mi „Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch”.

Fot. Szymon Gębski/Facebook Teatru Małe Mi

Autorka scenariusza, Marta Guśniowska, z dużą dozą literackiej finezji i humoru połączyła wiersze z książeczek „Rany Julek” i „Tuwimowo” autorstwa m.in. Agnieszki Frączek, Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego czy Michała Rusinka, inspirowane twórczością Juliana Tuwima.

Motywem przewodnim przedstawienia jest dzieciństwo Tuwima Julka, który jako niesforny malec zabawia się w chemika, strażaka, magika, hodowcę jaszczurek, rusza w podróż do Ameryki a „leżąc na łące marzy, że wierszyk o słoniu wysmaży”.

Całości dopełnia mobilna, przeobrażająca się podczas przedstawienia scenografia, wysmakowane lalki – ilustracje Katarzyny Szpilkowskiej oraz brawurowa muzyka Jacka Budynia Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno.

Wspólna podróż w świat dzieciństwa Tuwima Julka i parafrazy jego wierszy, sprawiają dużo frajdy oraz pobudzają wyobraźnię zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów.

Przedstawienie trwa około 45 minut i jest przeznaczone dla dzieci już od 2. roku życia. Będzie można je obejrzeć 19 sierpnia o godzinie 12 w dużej sali Muzy.

Bilety kosztują 20 zł. Można je kupić w kasie lub przez stronę internetową www.ckmuza.eu. Wejściówki można też rezerwować mailowo: rezerwacja@ckmuza.pl (od poniedziałku do piątku od 8 do 16) lub telefonicznie: 76 746 22 66 (codziennie od 14 do 20).

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz