Turniej Tenis Lubin Champion rozstrzygnięty

Do sportowej rywalizacji młodych tenisistów doszło na kortach RCS. Swoich sił w tej dyscyplinie próbowali zawodnicy w przedziale wiekowym od 8-14 lat.

Na kortach lubińskiego RCS odbył się turniej tenisa dla dzieci pt. „TENIS LUBIN CHAMPION 2017” zorganizowany przez Lubińską Szkołę Tenisową „CHAMPIONS”. W rozgrywkach wzięli udział chłopcy i dziewczęta z lubińskich szkół w 3 kategoriach wiekowych: do lat 9, 12 i 14.

Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, a pogoda dopisała. Uczestnicy rozgrywali swoje mecze systemem każdy z każdym, w związku z czym zacięta rywalizacja na 3 kortach przebiegała do samego końca bez stopniowych eliminacji. Uczestników do rywalizacji aktywnie zagrzewali rodzice.

Mecze sędziowały starsze dziewczęta również uzdolnione uczennice LST „CHAMPIONS”. W kategorii do lat 9 po zaciętej rywalizacji przyznane zostały 3 pierwsze miejsca dla: Hanny Midziak, Michała Ząbkiewicza oraz Nikodema Sitko.

Wśród chłopców w kategorii do 12 lat zatriumfował Bartek Figurski, który ograł wszystkich rywali i zdobył tytuł „TENIS LUBIN CHAMPION 2017”. Drugie miejsce wywalczył Radosław Górzyński, na trzecim miejscu uplasował się Przemek Mazurowski, czwarte miejsce zajął Szymon Matuszewski, a na piątym miejscu uplasował się Oliwier Hatka.

Na podkreślenie zasługuje dzielna postawa Bartka Figurskiego, którego wielka motywacja do gry przyczyniła się do osiągnięcia ostatecznego wymarzonego sukcesu. Na wyróżnienie zasłużył Oliwier Hatka, który dzielnie poczynał sobie ze starszymi i bardziej doświadczonymi rywalami.

W kategorii dziewcząt do lat 14, które rywalizowały w pełnej formule meczowej, tytuł „TENIS LUBIN CHAMPION 2017” zdobyła Julia Huzarska grająca bardzo mocno i regularnie, posiadająca bardzo dobre przygotowanie lekkoatletyczne wyniesione ze szkoły sportowej. Julia wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu zameldowała się Zofia Woroniecka walcząca do końca o każdą piłkę. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Jędrkowiak, a na czwartym miejscu uplasowała się Maya Monteiro.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Lubińską Szkołę Tenisową „CHAMPIONS”.

– Dziękuję RCS za pomoc w przygotowaniu obiektu do zawodów. Przesyłam tą drogą również podziękowania bardzo zaangażowanym uczennicom lubińskich szkół Zosi Woronieckiej oraz Oli Jędrkowiak za inicjatywę i bardzo aktywną pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Teraz życzymy udanych wakacji i zapraszamy wszystkich chętnych chcących spróbować tenisowej przygody na dni otwarte w sierpniu, o czym będziemy jeszcze informować – komentuje trener Arkadiusz Korzeniowski.

Fot. Klub Champion

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz