Turniej Brydża Sportowego Par z okazji Święta Niepodległości

Turniej ten wpisany do Jednolitego Kalendarza Sportowego Polskiego Związku Brydża Sportowego (strona PZBS) jest jednym z największych w południowo-zachodniej Polsce, gromadzi nie mniej niż 120 zawodników z całej Polski.

– Goszczą u nas aktualni mistrzowie świata i nieomal cała czołówka brydżystów z Dolnego Śląska. Jednocześnie w ramach turnieju w kategorii otwartej odbywają się już czternaste mistrzostwa powiatu lubińskiego – komentuje Jan Grocholski,  

XXI turniej pod patronatem prezydenta Lubina i starosty lubińskiego odbędzie się w hotelu „Europa” w Lubinie. – Zapraszam miłośników brydża do udziału w turnieju, niepowtarzalna możliwość zmierzenia się z najlepszymi polskimi brydżystami światowego formatu, jak również serdecznie zapraszam kibiców tego sportu jakim jest niewątpliwie brydż sportowy, który wymaga dużej wiedzy teoretycznej, logicznego myślenia i podejmowania racjonalnych decyzji – dodaje brydżysta.

Turniej będzie także trzecim memoriałem im. Andrzeja Górzyńskiego. – Memoriał dla mnie jest bardzo ważny, ponieważ mój tato, odkąd mam świadomość, co działo się w mojej rodzinie, grał zawsze w brydża. To pasja, której jako hobby poświęcił swoje życie. Dla mnie, jako syna i potomka, to bardzo ważne, że ktoś chciał uczcić jego pamięć. Tato zawsze powtarzał, że w brydżu można kibicować. Zastanawiałem się jak to jest, ale on zawsze oglądał nawet w telewizji. Może też w końcu i ja nauczę się tej sztuki, choć w brydża sam trochę gram – komentuje lubiński radny, Tomasz Górzyński.

Otwarty Turniej Brydżowy Par / 4×10 rozdań na maxy/
Zapisy 9.00-9.30
Rozpoczęcie turnieju: 10:00
Zakończenie turnieju: 17:30

XII Mistrzostwa Powiatu Lubińskiego Brydża Sportowego Par /w ramach turnieju open/
Główny sędzia – Grzegorz Pogodziński

Organizator – Jan Grocholski, tel. 607 501 624, e-mail: j-grocholski@tlen.pl
Tomasz Baj  tel. 692 502 995, e-mail: kodi_23@o2.pl

Zapowiedź turnieju w materiale filmowym TV Regionalna.pl
Zagrają w brydża

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz