Trzy okazje do świętowania

11

W poczet pełnoprawnych członków szkolnej społeczności, przyjęto dziś 48 pierwszoklasistów Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie. Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie świętowała dzisiaj trzy okazje.

To był wyjątkowy dzień nie tylko dla 48 maluchów, ale rodziców, dziadków i całej szkolnej społeczności. Szkoła Podstawowa nr 7 w Lubinie świętowała dziś potrójnie – 45 lecie istnienia, Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły podstawowej i zaśpiewaniu hymnu państwowego, pierwszaki wystąpiły w programie artystycznym.

– Dzieci będą pasowane w iście rycerskim stylu, powinny czuć ciężar obowiązku, jak spadnie na ich małe barki. Ślubowanie to dla ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, dziadków – uśmiecha się Barbara Szymańska, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie.

Dyrektor szkoły Barbara Szymańska, starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, przewodnicząca rady powiatu Jadwiga Musiał oraz Marian Węgrzynowski z rady miejskiej, dokonali symbolicznego pasowania maluchów.

– Wszystkim pierwszakom życzę wielu sukcesów w murach tej szkoły, życzę im samych piątek i szóstek – mówi starosta lubiński Adam Myrda.

– Znam większość tych dzieciaczków, poznałam je jako trzylatki, gdy chodziły do mojego przedszkola. A dzisiaj to już pełnosprawni uczniowie – opowiadała Jadwiga Musiał, przewodnicząca rady powiatu i dyrektor Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Lubinie.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość