Trzy nowości na nowy tydzień

176

Trzy nowe filmy: „Powrót”, „Kraina cudów” oraz „Słodki koniec dnia” będzie można obejrzeć od dzisiaj, 10 maja, w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień wyświetlana będzie produkcja „Avengers: Koniec gry”.

„Słodki koniec dnia”

„Powrót” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz będzie można oglądać do 16 maja, natomiast polską produkcję wyreżyserowaną przez Jacka Borcucha, w której zagrała Krystyna Janda, czyli „Słodki koniec dnia” nieco dłużej, bo do 23 maja. Podobnie zresztą wyświetlana będzie animowanka „Kraina cudów”.

Natomiast w poniedziałek, 13 maja, kolejna odsłona cyklu Muza Baby Kino. Tym razem świeżo upieczone mamy wraz z maluchami obejrzą „Słodki koniec dnia”. Początek seansu o godzinie 11. Bilety kosztują 17 zł.

W środowym DKF-ie, 15 maja, pokazana zostanie produkcja „Złodziejaszki”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Powrót”

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 19-letniej Uli, dziewczyny z małej miejscowości, która została porwana i zmuszona do prostytucji w Niemczech. Po dwóch latach udaje jej się uciec i wrócić do rodzinnego miasteczka, gdzie spotyka się ze społecznym odrzuceniem. Nie uzyskuje wsparcia nawet wśród najbliższej rodziny. Ula, mimo iż została skrzywdzona psychicznie i seksualnie, nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciwko wszechobecnej hipokryzji społeczności. W jej otoczeniu głosi się chrześcijańskie zasady miłości bliźniego, ale w codziennym życiu nikt tych zasad nie stosuje. Co więcej, chrześcijańskie miłosierdzie rozumiane jest opacznie i fałszywie, bo pozwala pod sztandarem wiary boleśnie krzywdzić. Nawet najbliższych.

Film w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz.

„Kraina cudów”

Kolorowa, magiczna animacja. June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

„Słodki koniec dnia”

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

Film w reżyserii Jacka Borcucha. Na Festiwalu Filmowym w Sundance Krystyna Janda otrzymała za swoją kreację Nagrodę Specjalną Jury.

„Złodziejaszki”

Złota Palma 2018 w Cannes. Najnowszy film Hirokazu Koreedy („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”). Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

„Avengers: Koniec gry”

Po wymazaniu połowy życia we Wszechświecie przez Thanosa, Avengersi starają się zrobić wszystko co konieczne, aby pokonać szalonego tytana.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość