Trzy kryminalne pieczenie na jednym ogniu

7

Policjanci kontrolujący nad ranem renaulta, upiekli trzy pieczenie na jednym ogniu. Jeden pasażer miał przy sobie metamfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy, drugi był poszukiwany, a kierowca prowadził bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków.

Policjanci wydziału prewencji skontrolowali nad ranem renaulta. Za kierownicą siedział dobrze im znany z poprzednich interwencji 22-letni lubinianin. Wiózł dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić całą trójkę.

Podczas kontroli 22-latek był bardzo nerwowy, a jeden z pasażerów na widok policjantów odrzucił jakiś przedmiot na tylne siedzenie. Kierowca przyznał się, że dzień wcześniej zażywał środek odurzający, co policjanci potwierdzili badaniami. Dodatkowo ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Zdenerwowani był nie tylko kierowca, ale i pasażerowie. Funkcjonariusze szybko ustalili, że jednym z podróżujących jest 17-latek, który uciekł z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Drugi pasażer, który na widok policjantów odrzucił pakunek, to 23-latek z Lubina. W paczce papierosów, której pozbył się mężczyzna, mundurowi znaleźli metamfetaminę, marihuanę i tabletki ekstazy.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pod ich wpływem do 2 lat więzienia. Nieletni został przewieziony przez policjantów do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość