Trwają zapisy do rozgrywek pingpongowej ligi amatorskiej

126

To już II edycja rozgrywek, którą organizuje w naszym mieście Fundacja Tenisa Stołowego Zagłębie Lubin. W poprzedniej edycji brało udział łącznie 24 uczestników.

– Do tegorocznych rozgrywek może zgłosić się każdy, kto ma ochotę pograć w mówiąc potocznie „pingla”, niezależnie od wieku i poziomu umiejętności – zachęca Krzysztof Łachowski – Prezes „miedziowego” klubu tenisa stołowego.

To doskonała forma aktywności fizycznej i super zabawa. W zeszłym roku rozgrywki miały szeroki przekrój zawodników od najmłodszego w wielu 11 lat do zawodnika w wieku 81 lat.

 – Od początkujących, przez tych co przypominali sobie dawne czasy ze szkoły jak uprawiali ten sport, rodziców z dziećmi oraz tych, którzy amatorsko grają od lat. Poziom umiejętności był zróżnicowany ale myślę, że każdy miał możliwość „sprawdzenia się” na różnym poziomie zaawansowania. W tej edycji zapewne będzie podobnie choć planujemy nieco urozmaicić tegoroczne rozgrywki. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubin oraz RCS Lubin możemy rozegrać ten turniej na płycie głównej naszej pięknej Hali widowiskowo-sportowej. Wszystkich serdecznie zapraszamy – puentuje szef „Miedziowej” ekipy.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na najbliższy poniedziałek tj. 8 kwietnia o godz. 18.00 w Hali RCS przy ul. Odrodzenia 28b. Zgłoszenie do rozgrywek można wysłać poprzez stronę internetową klubu Liga Amatorska lub zgłosić się do sędziego głównego w dniu zawodów.

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość