Trwa generalny remont 

Od listopada ubiegłego roku trwa przebudowa świetlicy wiejskiej w Zaborowie. Budynek ma być gotowy we wrześniu tego roku.

W ramach zadania wykonywane jest m.in.: odwodnienie całego budynku, izolacja i ocieplenie fundamentów, osuszanie ścian oraz zabezpieczenie ich przed wilgocią, wymiana starej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wyrównanie posadzek we wszystkich segmentach obiektu oraz sprowadzenie ich do jednego poziomu, wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remont bieżący pomieszczeń świetlicy, w tym sali głównej i sceny, kuchni, pomieszczenia pomocniczego oraz gospodarczego.

Ponadto przebudowywane są toalety, jedna z nich dostosowana będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Świetlica wyposażona zostanie także w powietrzną pompę ciepła, ogrzewanie podłogowe oraz instalację klimatyzacyjną. Dopełnieniem przedsięwzięcia będzie termomodernizacja i remont elewacji, a także odwodnienie i zagospodarowanie terenu przy budynku.

Koszt modernizacji i przebudowy świetlicy to 1.119.300 zł. Inwestycja ma zakończyć się we wrześniu br.

Przy budynku docelowo powstanie nowy plac zabaw, a realizowane obecnie zadanie obejmuje przygotowanie terenu pod urządzenia zabawowe i małą architekturę.

Gmina, w ramach odrębnego przedsięwzięcia, przygotowuje wniosek o dotację z rządowego programu OSA – Otwarte Strefy Aktywności, który umożliwia pozyskanie środków finansowych na: utworzenie siłowni plenerowej, tzw. strefę relaksu (ławki, plenerowe gry edukacyjne, zieleń), urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym oraz ogrodzenie terenu.

– Pojawiła się szansa uzyskania bezzwrotnego wsparcia, co daje gminie szansę zrealizowania większego, niż wcześniej planowaliśmy, zakresu związanego z wyposażeniem terenu rekreacyjnego przy samej świetlicy – mówi Renata Jakubowska-Pawlak, kierownik referatu funduszy pozabudżetowych w ścinawskim urzędzie. – Mimo zabezpieczonych już środków w naszym budżecie na place zabaw na wsiach, w lutym składamy wniosek do programu OSA – dodaje kierownik.

Modernizację świetlicy wykonuje firma „AK-BUD” Zakład Ogólnobudowlany Korzeniowski Andrzej z siedzibą w Dunkowej, która wygrała przetarg, oferując o prawie 60 tysięcy złotych niższą cenę.

Źródło ścinawa.pl

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
lubinianin_81
lubinianin_81
11 miesięcy 8 dni temu

Szanowna Redakcjo,

Jaki jest kontakt z wykonawcą robót „AK-BUD” Zakład Ogólnobudowlany Korzeniowski Andrzej z miejscowości Dunkowa pow. milicki. Szukałem w internecie, nawet w serwisie wyszukiwarce podmiotów działalności gospodarczych CEIDG. Nigdzie, ale to nigdzie nie znalazłem chociażby nr tel. kontaktowego już nie wspomnę o adresie e-mail.
Pozdrawiam
lubinianin_81

wpDiscuz