Trawczyńska: Cieszymy się podwójnie, że dwumecz zostanie rozegrany w Lubinie

Po wygranej z Arką przyszedł czas na misję Azersu. W sobotę (17:00) i niedzielę (16:00) piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzą się z zespołem z Azerbejdżanu w ramach pierwszej rundy Pucharu EHF. Przed tym dwumeczem rozmawialiśmy z Małgorzatą Trawczyńską.

Za nami mecz 3. kolejki i pewna wygrana z Arką. Jak podsumujesz ten mecz?

Od początku meczu to my dyktowałyśmy warunki. Grałyśmy twardo w obronie przez co wyprowadzałyśmy kontry, z których zdobywałyśmy łatwe bramki. Dodatkowo mogłyśmy sprawdzić się w różnych ustawieniach, ponieważ każda dostała dzisiaj szansę gry. Bardzo cieszy mnie kolejne zwycięstwo w tym sezonie.

Teraz czeka Was dwumecz w europejskich pucharach. Co możemy powiedzieć o naszym rywalu z Azerbejdżanu?

Grafik spotkań jest napięty i w ostatnim czasie skupiałyśmy się bardziej na drużynach, z którymi mierzyłyśmy się w lidze. Poprzez analizę video i przygotowanie taktyczne na treningu będziemy w pełni gotowe na dwumecz. W drużynie z Azerbejdżanu gra sporo zawodniczek z Białorusi i myślę, że właśnie takiej wschodniej szkoły piłki ręcznej możemy się spodziewać.

Dwa mecze rozegramy na własnym parkiecie. Odpadł Wam bardzo daleki wyjazd na teren rywala.

Tak myślę, że jest to jedna z najistotniejszych rzeczy. Podróż z Polski do Azerbejdżanu to ponad 3tys. km. Jest to bardzo męczące, mając na uwadze kolejne mecze jakie przyszłoby nam rozegrać. Dlatego cieszymy się podwójnie, że dwumecz zostanie rozegrany u nas w Lubinie.

W drugiej rundzie na zwycięzcę potyczki Metraco Zagłębie – Azersu czeka już duński Herning-Ikast Handbold. To już zupełnie inna półka.

Zespoły ze Skandynawii to zawsze zupełnie inna półka. Jednak teraz czeka nas spotkanie z zespołem z Azerbejdżanu i na tym chcemy się skoncentrować.

Czym dla Was jest możliwość sprawdzenia się na tle różnej europejskiej szkoły?

Dzięki takim rozgrywkom jak europejskie puchary mamy możliwość porównania naszej gry do innych, zagranicznych drużyn, a nie tylko tych, z którymi spotykamy się w lidze. Możemy obiektywnie ocenić poziom na jakim aktualnie się znajdujemy. Jest to bardzo ważne ponieważ widzimy co funkcjonuje dobrze, a nad czym powinnyśmy popracować.

Początek sezonu w Twoim wykonaniu jest znakomity. Co zmieniło się od ostatniego sezonu?

Nowy sezon to nowe wyzwania i nowe cele, które stawia przed sobą każdy sportowiec. Zmieniło się wiele lecz wolałabym to zachować dla siebie. Liczy się to co jest tu i teraz, a my w tym sezonie mamy zamiar dojść na prawdę daleko.

Bilety:

1 mecz: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1170

2 mecz: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1171

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
bonku866
bonku866
5 miesięcy 5 dni temu

Sprawdź kto jest vice przewodniczącym w radzie nadzorczej w Piłce Kopanej i zagadkę masz rozwiązana 🙂

Taśmol III zmiana
Taśmol III zmiana
5 miesięcy 5 dni temu

Mam takie zapytanie i jestem trochę poirytowany.Dlaczego nasze piłkarki ręczne reklamują mecz kopaczy skoro nożna ma nasze zawodniczki za przeproszeniem gdzieś ? Czy to jakiś przymus czy to zobowiązanie zawarte w kontraktach.W ten sposób robi się krzywdę zawodniczkom.Kibice nożnej na halę nie przychodzą na mecze dziewczyn a jak prezentowały Puchar Polski na stadionie zostały wygwizdane na stadionie.Poza tym gra dziewczyn w tym sezonie napawa optymizmem.Może być to pięknie zakończony sezon.

Hand Hand
Hand Hand
5 miesięcy 5 dni temu

A my się nie cieszymy z tego że ktoś komuś może wkońcu krzywdę zrobić na hali gorszą niż ta wczoraj. Oby ten wekend był na hali spokojny i wszystkie mecze do końca sezonu. Jest doping po co psuć komuś zabawę. Gonić to towarzystwo w pieruny co nie pochwala miłej atmosfery na meczach.

wpDiscuz