Transportowiec walczy o A-klasę

51

Transportowiec Kłopotów-Osiek bezsprzecznie okazał się najlepszym zespołem w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 w grupie II legnickiej B-klasy. Podopieczni Przemysława Kotlarza w jedenastu meczach zdobyli dwadzieścia osiem punktów i o cztery wyprzedzają drugi w tabeli Huzar Raszówka.

Drużyna z Gminy Lubin już w pierwszym meczu pokazali, że będą groźni. Pokonali Sokoła Niechlów, a pierwszą bramkę tuż po wznowieniu gry zdobył Jakub Olszewski. Do przerwy goście potrafili jeszcze utrzymać dystans do Transportowca, jednak trzy bramki w drugiej połowie pozwoliły na wysoką wygraną podopiecznych Przemysława Kotlarza. W kolejnym meczu przyszedł zimny prysznic, ponieważ niejako w pojedynkę Michał Matkowski rozmontował defensywę zespołu z Kłopotowa. Jego trzy bramki dla Platana pozwoliły w gminnych derbach wygrać z Transportowcem 4:1.

Jak się później okazało porażka dobrze zadziała na podopiecznych trenera Kotlarza. Kolejne osiem spotkań to komplet punktów i zapewnienie sobie mistrzostwa jesieni. W barwach zespołu z Kłopotowa brylował Dawid Szymczyk, który swoim rywalom zainkasował aż dziewięć bramek. Cztery z nich zdobył w starciu z LZS-em Żelazny Most, czyli w meczu, który okazał się najwyższym zwycięstwem (8:3) lidera grupy II legnickiej B-klasy. Dość niespodziewanie długo na przełamanie czekał natomiast napastnik Transportowca – Adam Pieniacki, który pierwsze trafienie zaliczył dopiero w dziewiątej kolejce w meczu z Victorią Niemstów. Ten sam zawodnik zdobył także bramkę w ostatnim meczu rundy z Błyskiem Studzionki, w którym dość niespodziewanie padł remis 1:1.

Dziewięć zwycięstw, jeden remis i tylko jedna porażka to bilans Transportowca Kłopotów-Osiek w grupie II legnickiej B-klasy. Czy podopiecznym Przemysława Kotlarza  ktoś będzie w stanie zagrozić w rundzie wiosennej? Między innymi o tym w programie „Piłkarskie Niższe Ligi” podsumowującym zmagania w tych rozgrywkach.