Tradycyjny turniej brydża sportowego par

2

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich Polaków, tradycyjnie odbędzie się turniej organizowany przez miejscowy klub Impas. Jest nim XXII Turniej Brydża Sportowego Par z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Roberta Raczyńskiego, prezydenta Lubina i Adama Myrdy, starosty lubińskiego. Impreza jest jednocześnie Memoriałem im. Andrzeja Górzyńskiego.

Oficjalne, uroczyste otwarcie turnieju rozpocznie się o godz. 10 00, w dniu 11 listopada w Hotelu „Europa”. Zakończenie wraz z wręczaniem nagród zaplanowano na około godz. 17 30.

Turniej jest wpisany do Jednolitego Kalendarza Sportowego Polskiego Związku Brydża Sportowego (strona PZBS). Jest jednym z największych w południowo-zachodniej Polsce i gromadzi nie mniej niż 120 zawodników z całego kraju.

W 2016 roku do rywalizacji stanęło 144 zawodników. – Goszczą u nas aktualni mistrzowie świata i nieomal cała czołówka brydżystów z Dolnego Śląska. Jednocześnie w ramach turnieju w kategorii otwartej odbywają się juz trzynaste mistrzostwa naszego powiatu – komentuje Jan Grocholski, prezes Stowarzyszenia Brydża Sportowego „Impas” Lubin.

Organizatorzy zapraszają miłośników brydża do udziału w turnieju. Jest to niepowtarzalna możliwość zmierzenia się z najlepszymi polskimi brydżystami światowego formatu. Zawodnicy zapraszają także kibiców tego sportu, który wymaga dużej wiedzy teoretycznej, logicznego myślenia i podejmowania racjonalnych decyzji.

 

 

 

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość