To jeden z najważniejszych turniejów dla szpadzistów

37

Za nami 41. Challenge Wratislavia, czyli nieoficjalne Mistrzostwa Świata Dzieci w szermierce. Młodzi szpadziści rywalizowali na planszach we wrocławskiej Hali Orbita. Na zawodach zameldowali się zawodnicy z Polski, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rumunii, Izraela, Ukrainy i wielu innych krajów.

Pierwszego dnia walczyły dziewczęta. W kategorii U-15 ogromny sukces zanotowała nasza zawodniczka – Gloria Klughardt, która zajęła 3. miejsce, natomiast na 17. miejscu zawody ukończyła Oliwia Jajko. Startowały 172 zawodniczki.

W kategorii U-13 świetny wynik uzyskała Zofia Niewadzi, która rywalizację ukończyła na 10. miejscu. Na dalszych pozycjach uplasowały się: Anna Dawidowicz była 128., Amelia Janulewicz 135. W tej kategorii startowało 151 zawodniczek.

W rywalizacji U-11 najwyżej wśród lubińskich zawodniczek sklasyfikowana została Amelia Mierżwińska na 25. miejscu. Startowało 128 szpadzistek.

Drugiego dnia rywalizowali chłopcy. O wysokim poziomie zmagań świadczy fakt, że w ćwierćfinałach w każdej kategorii zameldowało się po jednym zawodniku z Polski. I tu wielki sukces klubu UKS MDK Olimp Lubin, bo w kategorii U11 do finałowej ósemki awansował Alesandr Śmigielski, który ostatecznie zajął 5. miejsce. Pozostali zawodnicy: Dawid Szylko był 19., Albert Masłowski 113., Juliusz Śmigielski 150. Startowało 172 zawodników.

W kategorii U-13 – Hubert Klughardt był 22., Jan Kazimierczak 49., Jakub Armata 51., Lucjan Kołcz 98., Błażej Litwin 137. Startowało 203 zawodników. W najstarszej kategorii U-15 klasyfikacja lubińskich zawodników była następująca: Olaf Jakubowski 32., Kacper Łucki 60., Bartosz Kitliński 68., Marcel Łuszczek 83., Jakub Cepiński 163., Cyprian Burdzy 191. Startowało 205 zawodników.