To będzie imprezowy weekend

5

W najbliższy weekend w Lubinie będzie się sporo działo. W sobotę czeka nas pierwsza Noc Muzeów, a także impreza dla smakoszy zakończona koncertem, zaś w niedzielę będzie okazja, by się trochę poruszać. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje na temat weekendowych wydarzeń.

Sobota, 19 maja rozpocznie się piknikiem pod halą RCS, gdzie odbędą się Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Nie lada gratka dla młodszych i starszych, bowiem pod halą zgromadzą się wszystkie służby bezpieczeństwa. Będzie można z bliska obejrzeć radiowóz, wóz strażacki, karetkę, ale i usiąść na policyjnym motocyklu. Mundurowi będą czekać na wszystkich zainteresowanych w godzinach 10-14. Szczegóły na temat pikniku można znaleźć TUTAJ.

Spod hali RCS można udać się na lubińskie błonia. Tam o godzinie 14 rozpocznie się Lubinpex Grill Party. Wśród atrakcji – konkurs grillowania, amatorskie zawody strong man czy konkurs jedzenia burgerów.

O 16.30 przewidziano finał drugiej edycji konkursu „Kulinarni Wymiatacze”, czyli potyczek kucharzy amatorów, w których główną nagrodą jest 5 tys. zł.

Uwzględniono także najmłodszych i to z myślą o nich rozstawione zostanie wesołe miasteczko. Oprócz karuzeli, będzie także strefa dziecka, czyli malowanie buziek, animatorzy i inne atrakcje.

Gwiazdą sobotniego wieczoru na błoniach będzie Cleo, która wystąpi o godzinie 20. Więcej na temat imprezy można znaleźć TUTAJ.

W sobotę będzie także coś dla spragnionych kultury i historii. O godzinie 16 rozpocznie się Noc Muzeów. W rynku stanie scena i telebim. Będzie można tu obejrzeć Kroniki Filmowe. Przygrywać zaś będzie zespół Czerwie oraz Liverpool. I tak aż do godziny 22. 

Od 16 do 22 będzie też można zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Historyczne, które mieści się w ratuszu. Będą niespodzianki, muzycy przygrywający zwiedzającym, a także… żywe eksponaty. 

Ponadto zaplanowano warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci, inscenizacje historyczne, prezentacje współczesnego i historycznego uzbrojenia wojskowego, a także ogródek piwny. Szczegółowy Program Nocy Muzeów.

Ubiegłoroczny Lubinpex Grill Party

Niedziela, 20 maja zapowiada się równie aktywnie. 

Wszyscy, którzy lubią miodek oraz są wrażliwi na los pszczół, mogą przyjść do parku Wrocławskiego. Centrum Edukacji Przyrodniczej zaprasza na I Światowy Dzień Pszczół. Eksperci wypowiedzą się na temat tych pożytecznych owadów, będzie można obejrzeć ule i barcie, spróbować miodu, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych. Start przy zagrodzie zwierząt gospodarskich o godzinie 11. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

A dla wytrwałych, którzy będą mieli jeszcze trochę siły – festyn sportowy w rynku. Będzie można poćwiczyć, a przy okazji pomóc. Festyn ma wymiar charytatywny – zaplanowano zbiórkę zabawek i gier dla małych pacjentów lubińskiego szpitala. Przy okazji, chętni lubinianie będą mogli obejrzeć pokazy trenerów z klubu sportowego, wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i rywalizacjach. Impreza rozpoczyna się o godzinie 16 w sercu miasta. Szczegóły TUTAJ.

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość