To będzie imprezowy weekend

W najbliższy weekend w Lubinie będzie się sporo działo. W sobotę czeka nas pierwsza Noc Muzeów, a także impreza dla smakoszy zakończona koncertem, zaś w niedzielę będzie okazja, by się trochę poruszać. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje na temat weekendowych wydarzeń.

Sobota, 19 maja rozpocznie się piknikiem pod halą RCS, gdzie odbędą się Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Nie lada gratka dla młodszych i starszych, bowiem pod halą zgromadzą się wszystkie służby bezpieczeństwa. Będzie można z bliska obejrzeć radiowóz, wóz strażacki, karetkę, ale i usiąść na policyjnym motocyklu. Mundurowi będą czekać na wszystkich zainteresowanych w godzinach 10-14. Szczegóły na temat pikniku można znaleźć TUTAJ.

Spod hali RCS można udać się na lubińskie błonia. Tam o godzinie 14 rozpocznie się Lubinpex Grill Party. Wśród atrakcji – konkurs grillowania, amatorskie zawody strong man czy konkurs jedzenia burgerów.

O 16.30 przewidziano finał drugiej edycji konkursu „Kulinarni Wymiatacze”, czyli potyczek kucharzy amatorów, w których główną nagrodą jest 5 tys. zł.

Uwzględniono także najmłodszych i to z myślą o nich rozstawione zostanie wesołe miasteczko. Oprócz karuzeli, będzie także strefa dziecka, czyli malowanie buziek, animatorzy i inne atrakcje.

Gwiazdą sobotniego wieczoru na błoniach będzie Cleo, która wystąpi o godzinie 20. Więcej na temat imprezy można znaleźć TUTAJ.

W sobotę będzie także coś dla spragnionych kultury i historii. O godzinie 16 rozpocznie się Noc Muzeów. W rynku stanie scena i telebim. Będzie można tu obejrzeć Kroniki Filmowe. Przygrywać zaś będzie zespół Czerwie oraz Liverpool. I tak aż do godziny 22. 

Od 16 do 22 będzie też można zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Historyczne, które mieści się w ratuszu. Będą niespodzianki, muzycy przygrywający zwiedzającym, a także… żywe eksponaty. 

Ponadto zaplanowano warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci, inscenizacje historyczne, prezentacje współczesnego i historycznego uzbrojenia wojskowego, a także ogródek piwny. Szczegółowy Program Nocy Muzeów.

Ubiegłoroczny Lubinpex Grill Party

Niedziela, 20 maja zapowiada się równie aktywnie. 

Wszyscy, którzy lubią miodek oraz są wrażliwi na los pszczół, mogą przyjść do parku Wrocławskiego. Centrum Edukacji Przyrodniczej zaprasza na I Światowy Dzień Pszczół. Eksperci wypowiedzą się na temat tych pożytecznych owadów, będzie można obejrzeć ule i barcie, spróbować miodu, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach plastycznych. Start przy zagrodzie zwierząt gospodarskich o godzinie 11. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

A dla wytrwałych, którzy będą mieli jeszcze trochę siły – festyn sportowy w rynku. Będzie można poćwiczyć, a przy okazji pomóc. Festyn ma wymiar charytatywny – zaplanowano zbiórkę zabawek i gier dla małych pacjentów lubińskiego szpitala. Przy okazji, chętni lubinianie będą mogli obejrzeć pokazy trenerów z klubu sportowego, wziąć udział we wspólnych ćwiczeniach i rywalizacjach. Impreza rozpoczyna się o godzinie 16 w sercu miasta. Szczegóły TUTAJ.

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy
Robert
Robert
7 miesięcy 28 dni temu

Jak sobie wykupisz KGHM to będziesz mógł go doić Teraz jest nasz wszystkich a ty masz tam tylko orać buraku

Capeio9
Capeio9
7 miesięcy 29 dni temu

Boże zaraz wstaję do pracy a techno dla ubogich leci za rogiem

Onek
Onek
7 miesięcy 29 dni temu

Znowu nie będzie możliwości aby wieczorem po harówce w tygodniu spokojnie w mieszkaniu posiedzieć bo tuż zza rogiem będzie leciało „technio” dla ubogich.

Ignacy
Ignacy
7 miesięcy 30 dni temu

Lubinpex Grill Party ? skończył się sezon meczowy trzeba grillować nie sprzedane kiełbasy na festynie, pasza dla Lubina hehehehe

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy 30 dni temu

Zamiast cieszyć się że coś się dzieje, można gdzieś wyjść z rodziną, fajnie spędzić czas to marudom lubinskim zawsze coś przeszkadza. Najlepiej zamknąć się w domu i pić browary.

Pjoter
Pjoter
7 miesięcy 30 dni temu

Żywe eksponaty ? To znaczy że będzie jakieś voodoo czarna magia i coś związane z szatanem może będą puste trumny i nagie anielice tańczące nad nimi i puszczą smród nad Lubinkiem jak zawsze ?

Roman
Roman
7 miesięcy 30 dni temu

Spociłem się !!!

Anonim
Anonim
7 miesięcy 30 dni temu

Kolejna Impreza w Lubinie która będzie nie udana tak jak zapowiadające się dni Lubina.

Roman
Roman
7 miesięcy 30 dni temu

Ja idę tylko na w dzień nie szukaj gwiazd one nocą są i wypad robię w chawire

M.O.P
M.O.P
7 miesięcy 30 dni temu

SYF KIŁA I MOGIŁA !!!

Xd
Xd
7 miesięcy 29 dni temu

Jak u ciebie na chacie.

Rysiek
Rysiek
7 miesięcy 30 dni temu

żywe eksponaty????? może wystawią lubinski beton spod znaku RR?

Kubuś
Kubuś
7 miesięcy 30 dni temu

…..żywe eksponaty.??? czyżby wystawią kRRóla?

Rocky
Rocky
7 miesięcy 30 dni temu

Polska Miedz przywileje prywatyzacja zatrzymane – uszczelnione granice 500+ zmniejszony wiek emerytalny biało-czerwona powiewająca dumnie. Lubin – inwestujący tańczący śpiewający koncertujący wypoczywający ma wielkie powody do świętowania.Kto tego nie widzi i z tego nie korzysta to musi lecieć na papce z TVE-nu w brak wolności i w biedę wierząc.

górnik dołowy
górnik dołowy
7 miesięcy 29 dni temu

zapomniałeś dodać jeszcze dojenie KGHMu przedłużone i przytulania państwowej kasy bo im sie nalezy

wpDiscuz