Tenisistka stołowa z Lubina na podium Grand Prix

295

W Radomiu rozegrano 8. Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym. W rywalizacji wzięła udział była zawodniczka Zagłębia Lubin Alicja Skrzypicka, która wywalczyła tam brązowy medal.

Alicja Skrzypicka była zawodniczką pierwszoligowego Zagłębia Lubin w latach 1972-1975. Z „Miedziową” drużyną zdobyła między innymi drużynowe mistrzostwo Polski, a także wicemistrzostwo kraju w grze pojedynczej.

Miłość do tenisa stołowego nie gaśnie. Alicja Skrzypicka nie schowała do szuflady rakietki i piłeczek ping-pongowych. Obecnie rywalizuje w kategorii weteranów i to ze znakomitym rezultatem. Ostatnio w Radomiu podczas Grand Prix Polski, była zawodniczka Zagłębia Lubin stanęła na najniższym stopniu podium, walcząc z rywalkami w kategorii K60. Wśród panów z Dolnego Śląska, najlepszy był Ryszard Banaszkiewicz z Brzegu Dolnego, który w kategorii M75 wywalczył drugie miejsce. Warto również wspomnieć o reprezentancie Polkowic – Jerzym Osickim, który w kategorii M70 zdobył piątą lokatę.