Tartanowcy grali dla Piotrka

IV Klima Cup to impreza, w której nie mogło zabraknąć lubińskiej ekipy Tartan Volley Team. Nie mogło, bo poza grą w siatkówkę, każda z drużyn mogła wesprzeć chorego na cukrzycę chłopca.

Tartan Volley Team Lubin (Fot. Archiwum klubu)

Charytatywny Turniej Siatkówki „Gramy dla Piotrka” odbył się w Polkowicach. W imprezie wzięło udział siedem drużyn, w tym lubiński Tartan Volley Team.

Głównym celem była zbiórka pieniędzy dla chłopca chorego na cukrzycę (syna jednego z pracowników ZG RUDNA). Wpisowe od drużyn oraz zebrane pieniądze z licytacji zostały przekazane na leczenie Piotra.

W turnieju prym wiodła lubińska drużyna, która wystawiła dwa zespoły. – Był to dla nas element przygotowań przed główną imprezą jaką są Mistrzostwa Polski Górników, które odbędą się czwartego listopada w Żorach. Na licytację przekazaliśmy koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Łukasza Kaczmarka i ekipy Cuprum Lubin – podkreśla Krzysztof Golis, zawodnik Tartanowców.

IV Klima Cup „Gramy dla Piotrka” odbyła się w znakomitym klimacie. Rywalizujące ze sobą zespoły zostawiły dużo serca na parkiecie, a mecze odbywały się w duchu fair-play. Do ciekawego starcia doszło między Tartan I a Tartan II. Górą byli ci pierwsi, którzy wygrali 2:1 (15:13, 13:15, 15:8). Należy podkreślić, że ekipy rozegrały ze sobą pojedynek w finale imprezy.

– Plan zrealizowany. Hojne licytacje w tym koszulka reprezentacji Polski (z podpisem najlepszego zawodnika ostatnich ME Łukasza Kaczmarka oraz jego kolegów z miedziowego teamu), która trafiła do zawodnika CrossFit Lubin. Crossfitowcy z Lubina pokazali na tym turnieju ducha walki, za co również należą im się brawa. Organizatorzy Stowarzyszenie Madness Żory przyzwyczaiło nas już do świetnych turniejów i tym razem się nie zawiedliśmy – puentuje siatkarz Tartan Volley Team Lubin.

W charytatywnej imprezie udział wzięły ekipy: Crossfit Lubin, KM PSP Legnica, KGHM PM SA O/ZG Rudna-K1, Tartan Volley Team I i II, a także Sitech Sp. z o.o. oraz Pikusie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość
wpDiscuz