Taki duży, taki mały…

389

Po raz kolejny rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Lubinie oraz zespół teatralny Pozytywni z DDP Senior w Lubinie przygotowali przedstawienia z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z lubińskich przedszkoli, szkół i żłobków. Przedstawienia teatralne poprzedził występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie, które zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Hanny Niewiadomskiej.

W tym roku rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 wystawili bajkę pt. „Smerfolandia”, natomiast teatr Pozytywni z DDP Senior w Lubinie przedstawienie pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”.

Na scenie przed dziećmi w zdecydowało się wystąpić 16 rodziców. Dodatkowo jeden z tatusiów zajął się muzyką. Scenariusz do przedstawienia „Smerfolandia” przygotowały nauczycielki z przedszkola: Katarzyna Zielińska, Agata Dulemba, Joanna Ciotkowska oraz Katarzyna Kozłowska, a scenariusz do przedstawienia „Zamieszanie w Krainie Bajek” przygotowała Edyta Braszczok z DDP Senior w Lubinie.

Warto zaznaczyć, że podczas poprzedzających występ spotkań rodzice mili szansę lepiej się poznać. Chętnie uczyli się swoich ról, pomagali w przygotowaniach scenografii i angażowali się w przygotowanie strojów. Atmosfera prób dawała wiele radości rodzicom biorącym udział w przedstawieniu.

Dzieci uważnie słuchały, oglądały i z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Przedstawienia wszystkim się podobały, o czym świadczył śmiech dzieci, gromkie brawa oraz owacje na stojąco.

AUTOR i FOT. Przedszkole Miejskie nr 5 w Lubinie

Trwa ładowanie komentarzy. Prosimy o cierpliwość