Szukają najpiękniejszych wieńców

W gminie Lubin ruszył konkurs dożynkowy na najpiękniejszy wieniec. Jest o co walczyć, bowiem zwycięski wieniec będzie reprezentował gminę podczas powiatowych uroczystości dożynkowych w Ścinawie. 

W ubiegłorocznnym konkursie zwyciężył wieniec z Czerńca

Do udziału w zabawie zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Lubin. Zgłaszać można jedynie wieńce, których sposób wykonania zgodny będzie z tradycją dawnych wieńców dożynkowych. Oznacza to, że wieńce swoją formą i użytymi materiałami powinny nawiązywać do polskich tradycji wieńców dożynkowych.

Wieniec nie powinien być wyższy niż 180 cm. Z kolei szerokość u podstawy oraz maksymalna średnica wieńca nie powinna przekraczać 150 cm. Podczas wykonywania wieńca nie można używać elementów plastiku, styropianu i tworzywa sztucznego. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym.

Termin zgłoszenia wieńca upływa 14 sierpnia 2017 r. o godz. 15. Zgłoszenie na karcie dołączonej do regulaminu można kierować na adres e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, Księginice 14.

Wieniec należy dostarczyć 19 sierpnia 2017 r. w godzinach 15.30 do 17.30 na boisko w Czerńcu. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 19.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie TUTAJ

Udostępnij

  • wykop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz