Szpadziści na krajowych i międzynarodowych zawodach

39

To były dwa tygodnie intensywnej pracy w szeregach lubińskich szpadzistów. Codzienne spotkania na sali szermierczej, treningi, a w weekendy zawody.

Lubinianie mają za sobą udział w Pucharze Europy juniorów młodszych w Bratysławie w Słowacji. Pierwszego dnia starowała Gloria Klughardt, która zajęła 36 miejsce. Drugiego dnia rywalizowali mężczyźni, a wśród nich Bartosz Kitliński, który został sklasyfikowany na 100 pozycji. W tym dniu odbyła się także rywalizacja drużynowa – Gloria stratowała z drużyną Polska 2, która ukończyła zawody na 28 miejscu. Trzeciego dnia – Bartek z drużyną Polska 3 zakończył rywalizację na 39 miejscu.

Kolejny start naszych zawodników to mistrzostwa Polski juniorów, które odbyły się w Piekarach Śląskich. Ogromny sukces zakonotowali drużynowo reprezentanci MDK Olimp Lubin, którzy wywalczyli wicemistrzostwo Polski w szpadzie.

Ostatnie dni ferii to Puchar Europy juniorów młodszych, który odbył się w Krakowie. Najpierw rywalizowali mężczyźni. Końcowa klasyfikacja naszych zawodników: Tomasz Kałuziński 37. miejsce, Bartosz Kitliński 64., Marcel Łuszczek 138., Olaf Jakubowski 167., Kacper Łucki 200. Drugiego dnia startowała Gloria Klughardt, która zakończyła rywalizację na 66. miejscu.

Już w najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Świata juniorów w Sabać, Serbia, na które powołanie otrzymali Piotr Kołpa i Tomasz Kałuziński.